„Чардафон“ се изкачи на второ място след победа над „Локо“ (ГО)

Chao LokiGO 7Мъжкият отбор на „Чардафон“ (Габрово) се изкачи на втора позиция във временното класиране на „А“ Републиканската хандбална група. В среща от 11-я кръг бронзовите медалисти за 2017-а надиграха гостуващия тим на „Локомотив“ (Горна Оряховица) с 36:30 и се възползваха от отложения мач на „Добруджа“ (Добрич) и загубата на „Спартак“ (Варна), който отстъпи при визитата си на „Фрегата“ с 29:31, за да се изкачат с две места по-нагоре в таблицата.

Това беше седма победа за „Чардафон“ и отборът вече е с актив от 14 точки. Със същия актив, но по-лоша голова разлика, е съставът на „Добруджа“, а „Спартак“ е четвърти с 13 точки. Лидер с 10 победи от 10 мача е шампионът „Локомотив“ (Варна).

Двубоят на „Чардафон“ срещу горнооряховския „Локомотив“ беше равностоен в първите 15 минути, в които резултатът се движеше гол за гол. С добри намеси на вратаря Николай Цветков, отразил два седемметрови наказателни удара, и силни изяви в нападение на Марио Янчев и Димитър Петков, домакините все пак успяха да си осигурят аванс преди почивката и тя дойде при резултат 18:14.

Chao LokiGO 2

През втората част габровските хандбалисти увеличиха разликата на 6 гола (25:19) и Христо Данаилов предприе ротации в състава, за да могат почти всички записани в тимовия лист за мача да получат игрови минути. В 6 от общо 30-те минути на втората част домакините бяха с човек по-малко заради двуминутни наказания и младите момчета от „Локомотив“ се възползваха от това, като успяха да съкратят пасива до три гола в 58-та минута (33:30). До изненада обаче не се стигна. С две попадения на Марио Янчев и едно на Цветелин Христов в заключителните секунди „Чардафон“ си гарантира победата с 36:30.

Chao LokiGO 12

Марио Янчев и Димитър Петков реализираха по 10 гола за победата, Христо Данаилов добави 5, Мирослав Денчев-4, а с 3 се отчете новото попълнение Петко Петков, който направи своя дебют с екипа на „Чардафон“ пред габровска публика. За „Локомотив“ 9 попадения заби Владислав Йоргов, със 7 на сметката си завърши Радослав Йорданов.

В следващия кръг "Чардафон" ще играе с "Осъм" (Ловеч). Мачът е следващата събота, 17 Февруари, от 16 часа отново в зала "Орловец".

Chao LokiGO 6

"Чардафон": Николай Цветков, Слав Колев, Мирослав Денчев-4, Христо Данаилов-5, Цветелин Христов-2, Пламен Дедев-1, Димитър Петков-10, Павел Симеонов-1, Петко Петков-3, Марио Янчев-10, Пенчо Пенчев, Марио Вълев, Никола Николов, Христо Христов, Цветомир Цвятков.

Водачи: Милена Иванова, Радослав Иванов