Нова титла за Фюриън Капитански, Диана Екимова - трета в България

Furion DPclassicТалантът на ШК „Орловец 1997“ Фюриън Капитански завоюва втора национална титла. След като стана шампион на страната по ускорен шах, 8-годишният габровски състезател триумфира и в първенството по класически шах, проведено в Приморско.

Капитански, чийто треньор е международен майстор Йордан Иванов, постигна 8 победи от 9 партии и заслужи златото в конкуренция с още 27 свои връстници.

Отбор от меката на ръгбито пристига в Габрово, за да премери сили с „Янтра“

SouthendRFCОтбор на английския „Саутенд“ пристига в края на тази седмица в Габрово, за да изиграе приятелски мач със състава на „Янтра“. Интригуващият двубой за любителите на ръгби спорта е в събота на терен „Христо Смирненски“ и ще започне в 15:00.

Както е известно, Великобритания е родината на ръгбито и в Англия този спорт е на особена висота и почит, а срещите се играят пред пълни трибуни на стадионите.

Илиана Илиева стана шампион на България по ориентиране на средна дистанция

IlianaDP2024Дъщерята на Апостола на габровското ориентиране Васил Шандурков завоюва титлата на държавното първенство за възрастовите групи 20-21, проведено в Сапарева баня и Говедарци.

Илиана беше над всички в средната дистанция при жени-елит (Ж21). Тя финишира за 46:10 минути и изпревари Антония Григорова от „Екско клуб“ (София) с 1:22 мин. На 2:24 от победителката завърши Лилиана Гоцева от „Бегун“ (Варна). Общо 57 състезателки стартираха в дисциплината. Силвия Шандуркова завърши с изостанаве от 23:44 минути от своята по-малка сестра и се класира 14-та.

Нови отличия за габровските джудисти

Djudo turnirLevskiПетима състезатели донесоха пет медала на Джудо клуб “Габрово“ от проведения в столицата турнир "Янко Димов", организиран от клуб "Левски", но проведен в залата на „Локомотив“. Проявата беше да момчета и момичета на възраст от 6 до 18 години и се проведе в два дни. ДК „Габрово“ се включи във втория ден на състезанието и завоюва едно първо и четири трети места.

В категория до 36 килограма при родените 2012 – 2014 година Даяна Здравкова с победи над съпернички от Стара Загора и София завоюва златото.

Девойките на ХК „Бъки“ – втори в България

Baki16 DPДевойките старша възраст на ХК „Бъки“ останаха на един гол от шампионската титла и се окичиха със сребърните отличия от държавното първенство. Финалният турнир при 16-годишните се проведе в зала „Орловец“ и в него премериха сили шестте водещи отбора от страната в тази възраст, представили се най-силно в зоналните първенства през сезон 2023/2024.

В първата фаза отборът на „Бъки“ записа победа и загуба. Габровският тим надигра на старта състава на „Бяла“ с 28:20, но след това отстъпи само с гол разлика на първенеца в Зона „Витоша“ – „Сливница“.