Новини

„Янтра Габрово“ е на три точки от първото място след победа в „Павликени“

qntra otbor2018Отборът на „Янтра Габрово“ постигна четвърта победа от началото на сезона в Северозападната Трета лига и се доближи само на три точки от първото място във временното класиране. В последен двубой от VII-я кръг на първенството габровският тим се наложи като гост над състава на „Павликени“ с 1:2. Това беше първи мач за отбора на Димитър Тодоров след голямата трагедия разтърсила клуба преди десетина дни.

Прочети още...

„Чардафон“ тръгна с равен в нервен мач

CHAO PIRIN 4„Чардафон“ започна с равенство новия сезон в „А“ Републиканската хандбална група. В среща от I кръг Христо Данаилов и съотборниците му приеха в зала „Орловец“ „Пирин 94“ от Гоце Делчев и двубоят завърши без победител – 21:21. Резултатът беше равен и на полувремето – 11:11. Двата състава изиграха поредния нервен мач по между си. Зрителите в зала „Орловец“ видяха цели 14 двуминутни отстранявания, 13 от които през втората част, два червени картона и драматичен финал.

„Янтра 1919“ удари "Марек 1915" с 4:1 в Елитната U19

1919Отборът на „Янтра 1919“ постигна втора поредна победа в Елитната юношеска група U19 и вече диша по-леко, след като се откъсна на седем точки от зоната на изпадащите. В двубой от VII кръг на първенството, избраниците на треньора Николай Василев посрещнаха на стадион „Априлов“ състава на „Марек 1915“ и се наложиха с убедителното 4:1.

Блестящ Стефан Стоев на Шипка - победа и два рекорда!

MAX 2069Брилянтен завършек на сезона в планинския шампионат по автомобилизъм направи габровският топ пилот Стефан Стоев. Състезаващият се за „АРА Моторспорт“ местен ас спечели по безапелационен начин последния старт от календара за 2018-та – Планинско „Шипка-Дамасцена“. Стоев беше най-бърз във всичките пет изкачвания по 5100 метровото трасе със своя испански Силвър кар EF-10 (три квалификационни и два състезателни манша) и единствен успя да слезе под границата на 2.24 минути. Времето, което регистрира в първия състезателен манш – 2.23.820, е нов рекорд на това трасе. Предходният, 2:26.71 минути, беше поставен през миналата година от Любен Каменов (Каменов Рали Тим, Мицубиши Лансър Ево 8, НС1), който този път не успя да достигне темпото на габровския пилот.

"Янтра 1919" приема "Марек 1915" в търсене на втора победа в Елитната U19

1919 MONTANA 52Втора поредна победа в Елитната юношеска група U19 ще търси утре отборът на „Янтра 1919“. Воденият от Николай Василев тим надигра в VI-я кръг 15-я в класирането „Дунав 2010“ като гост с 2:1, а в VII-я ще приеме на стадион „Априлов“ 14-я в подреждането „Марек 1915“. Дупничани са с 3 точки в актива от една победа и пет загуби, а „Янтра 1919“ е на 12-а позиция с 5 точки, с победа, два равни и две загуби.

Хандбалното първенство при мъжете започва този уикенд, „Чардафон“ приема „Пирин 94“

Chao LokiGO 2Новият хандбален шампионат при мъжете ще стартира в края на тази седмица. Първенството в „А“ Републиканската хандбална група ще започне с 10 отбора. След краткотрайна едногодишна пауза, отборът на ХК "Левски" от град Левски отново се завръща в "А" група и така няма да има почиващ тим във всеки кръг. Участниците през сезон 2018/2019 са: „Локомотив“ (Варна), „Добруджа“ (Добрич), „Спартак“ (Варна), „Чардафон“ (Габрово), „Осъм“ (Ловеч), „Пирин 94“ (Гоце Делчев), „Фрегата“ (Бургас), „Локомотив“ (Горна Оряховица), НСА (София) и „Левски“ (Левски).