Новини

„Чардафон“ започна 2019-та с победа

CHAO FRE 9Мъжкият отбор на „Чардафон“ стартира 2019-та година с победа. В среща от 11-я кръг на първенството в „А“ Републиканската хандбална група габровският отбор надигра в зала „Орловец“ състава на „Фрегата“ (Бургас) и запази третото си място във временното класиране.

Макар и без своя играещ треньор Христо Данаилов, отборът на „Чардафон“ не допусна изненада срещу последния в подреждането, въпреки че се забеляза очевидно подценяване на съперника, довело и до липсата на концентрация в двете фази на играта.

Прочети още...

Втори победи за „Шести участък“, Веспа“ и „Копакабана“

MF2019 17Двукратният шампион в традиционния турнир по футбол на малки врати за Купата на Община Габрово „Шести участък“ оглави еднолично група I. Макар и отново в ограничен състав и без типичен вратар, тимът кръстен на едноименния габровски квартал записа втора поредна победа, надигравайки с 3:1 „Рио“. Деян Цонев изведе „Рио“ напред в 4-та минута, но осем по-късно си отбеляза автогол и възстанови равенството. Веско Панчев направи обрата пълен с попадение в 14-та минута за 2:1. През втората част Александър Маринов също се разписа във вратата на „Рио“ и фиксира крайното 3:1.

Отиде си габровската футболна легенда Иван Вуцов, единственият класирал България на Световно и като играч, и като треньор, и като ръководител

IVAN VUCOVНапусна ни Иван Вуцов – една от огромните фигури в 100 годишната история на габровския футбол.

Роден е на 14 декември 1939 година. Подгонва парцаливата топка в квартал Лъката, а първите си футболни стъпки прави в юношеския отбор на местния „Балкан“, където тренира при вуйчо си Васил Попов – първият габровец, участвал в националния отбор по футбол. През 1957 година е включен в представителната мъжка футболна единадесеторка на Габрово, а през следващата година като войник облича фланелката на „Ботев“ (Пловдив).

„АВВ“ (Севлиево) излезе начело в група V, „Карата ауто“ поведе в VI-та

MF2019 14Отборът на „АВВ“ излезе начело след първото завъртане в предварителна група V. Момчетата от Севлиево надиграха с категоричното 6:0 състава на „Игълс“ и изпревариха по голова разлика шампиона от миналата година „Стеф“. Цветомир Георгиев откри головата сметка в мача с попадение в 11-та минута, а Али Мустафов удвои в 15-та. След почивката Станислав Димов се разписа на два пъти за 4:0. Крайния резултат оформиха Даниел Драганов и Павел Йорданов в последните секунди на срещата.

„Виктория“ поведе в група IV, „Young boys“ спечелиха публиката

MF2019 7Отборът на „Виктория“ поведе след първото завъртане в предварителна група IV на  XXVII-я турнир по футбол на малки врати за Купата на Община Габрово. В здрав мач тимът се наложи с 5:1 над „ВиК“, но резултатът не отразява реално показаното от двата отбора на терена. „Виктория“ поведе с 2:0 през първата част, с голове на Александър Маринов и Стефан Иванов, но в средата на втората Милен Панчев върна интригата - 2:1. Съставът на „ВиК“ имаше възможности и да изравни, но не успя да ги реализира. Четири минути преди края Илиян Тосунов реализира гола на успокоението за „Виктория“, а след него Петър Казаков заби още две бързи попадения за убедителното 5:1.

Мартин Пенчев влезе в топ 6 на средна дистанция в „Ски О тур“

MARTIN PENCHEV 2Още едно отлично класиране в „Ски О тур“ записа габровският топ състезател по ски ориентиране Мартин Пенчев. В третия кръг от престижната верига, включваща пет старта в Австрия в рамките на седем дни, състезателят на местния клуб „Узана“ зае 6-о място. Надпреварата беше на средна дистанция. Пенчев пробяга трасето от 5.3 километра с 19 контролни точки за 28:19 минути.