Новини

Христина Пенева със 7-мо място на Световното по скокове на батут

SESTRI PENEVI 2Състезателката на „Акро-арт“ Христина Пенева записа участие във финал на Световното първенство по скокове на батут, двоен мини батут и пътека при подрастващите. 26-то издание на т.н. „World Age Group Competitions“ се проведе в Санкт Петербург, Русия, с участието на повече от 850 млади атлети от 42 нации, от 6 континента.

Прочети още...

„Бъки“ загуби в Шумен, но остава начело в женската „А“ РХГ

baki shumen98 2Отборът на „Шумен 98“ завърза битката за челото в женското хандбално първенство. В среща от V кръг на първенството воденият от Николай Начев тим нанесе първо поражение за сезона на шампиона „Бъки“. Двубоят, игран в „Арена Шумен“ завърши при резултат 26:22. Така след двете поредни победи над основните си съперници „Свиленград“ и „Етър 64“, габровският тим направи издънка при едно от традиционно трудните си гостувания. Въпреки загубата „Бъки“ остава на първото място в класирането, с точка аванс пред „Свиленград“ и „Етър 64“, които записаха равенство 26:26 в този кръг. „Шумен 98“ пък се доближи само на две точки и от лидера и още повече засили интригата в челото.

„Чардафон“ е на четвъртфинал за Купата

Chao LokoVn 5Мъжкият отбор на „Чардафон“ преодоля първото препятствие в турнира Купа България. В среща от 1/8 финалната фаза бронзовите медалисти от предходното издание на надпреварата  се наложиха във Велико Търново над втородивизионния „Етър 64“ с 32:21 и вече чакат да научат името на съперника си в следващата фаза.

5 медала за бойците на клуб "Надежда" от Купа "Шумен"

Ndejda Shumen3 златни и 2 бронзови медала завоюваха бойците на клуб „Надежда“ на международен турнир по киокушин за Купа „Шумен“. Надпреварата беше за състезатели от всички възрасти и ветерани. Именно при майсторите злато на клуба донесе инструкторът на СК „Надежда“ Красимир Илиев. Той се изкачи на най-високото стъпало на почетната стълбичка след победи в две трудни срещи, които успя да спечели, въпреки че отстъпваше в килограмите на своите съперници.

Добро представяне на габровските щангисти, Мадлена Петрова абсолютен победител при кадетките

DLOP Varna MadlenaПетима състезатели представиха успешно клуб „Михаил Петров“ във II кръг от Държавното лично-отборно първенство по вдигане на тежести, проведен в НЦС „Спорт палас” край Варна. Поредно силно състезание направи Мадлена Петрова при кадетките до 15 години, в категория +75 килограма. Възпитаничката на треньора Румен Янчев вдигна 50 килограма в изхвърлянето и 62 в изтласкването и това беше най-добрия постигнат резултат от всички участнички в групата на кадетките.

Момичетата на „Янтра 2013“ завършиха полусезона с турнирна победа

Momicheta 13С купа за първо място приключиха полусезона девойките на Детско-юношески футболен клуб „Янтра 2013“. Последния турнир за есента беше за момичета до 13 години и възпитаничките на треньора Радомир Николов го спечелиха, записвайки три победи. Домакин на проявата беше стадион „Републиканец“ в Царева ливада, където си дадоха среща шест тима, разделени в две предварителни групи.