„Бъки“ изпусна „Шумен 98“ като гост

BAKI SHUMEN98 7Неочаквано равенство допусна отборът на „Бъки“ в среща от 9-я кръг на първенството в „А“ Републиканската хандбална група. След победата като гост над шампиона „Етър 64“ преди седмица, възпитаничките на треньорката Веселина Велчева се препънаха при визитата си на „Шумен 98“.

Габровските хандбалистки водеха с 6 гола през първата част (5:11, 8:14, 9:15) и с четири шест минути преди края на срещата (24:28), но лековато позволиха на домакините да стигнат до равенството и двубоят завърши при резултат 30:30.

„Разочарована съм. Не можахме да се справим в защита и 30-те  допуснати гола са явен показател за това. Мачът вървеше добре, но намесата на съдиите, съчетана с нашите допуснати грешки, доведе до загубата на една точка. Отдавам го на това, че момичетата са млади и неопитни. Някой от тях се представиха и доста под възможностите си. Ще продължаваме да работим и гледаме към следващите срещи“, коментира след мача Златева.

С доста скромен за възможностите й голов актив завърши капитанката на тима Лидия Ковачева. Водачката при реализаторките в първенството отбеляза само три гола в срещата, пропусна и един 7 метров наказателен удар. Най-резултатна, с 10 точни попадения, беше Мари Томова. Мадлен Тодорова заби 8 гола, а Емилия Самуилова - 6. За „Шумен 98“ цели 14 пъти се разписа Кръстина Касабова. 6 гола добави Лидия Бакърджиева, в това число и последния за домакините, фиксирал крайното 30:30.

Макар да спечели само една точка от визитата си в Шумен, отборът на „Бъки“ временно излезе еднолично начело в класирането преди утрешния двубой между „Свиленград-ПУ“ и „Етър 64“ (Велико Търново). Габровският тим вече е с 14 точки, „Етър 64“ има 13, а „Свиленград-ПУ“ е с 12. „Шумен 98“ заема 4-та позиция с актив от 8 точки.

В 10-я кръг, на 17-и Февруари, "Бъки" ще приеме "Свиленград-ПУ".

„Бъки“: Лидия Ковачева-3, Йоана Костова-3, Карина Съменова, Габриела Цонева, Екатерина Стефанова, Маргарита Христова, Милица Колева, Ивон Дюлгерова, Мадлен Тодорова-8, Рени Еремиева, Емилия Самуилова-6, Мари Томова-10, Ивета Христова, Ванеса Найденова.