„Бъки“ загуби първия мач от полуфиналния плейоф

buki spartakОтборът на „Бъки“ загуби първия мач от полуфиналния плейоф в първенството срещу „Етър 64“ (Велико Търново). Двубоят, игран в ДКС „Васил Левски“ в старата столица, завърши при резултат 34:25.

Етърки имаха превъзходство през целия мач. „Виолетовите“ решиха всичко още през първото полувреме, завършило при резултат 18:6. През втората част авансът на домакините достигна 14 гола - 32:18. В края габровки успяха да направят загубата си малко по-почетна - 34:25.

Вторият мач от полуфиналния плейоф е на 5-ти април в зала „Орловец“. Ако „Етър 64“ успее да се наложи отново – серията приключва. При успех на „Бъки“ ще има има трети решаващ двубой, който отново ще бъде във Велико Търново на 10 април.

В другия полуфинал лидерът след редовния сезон „Свиленград” не срещна проблеми срещу „Сливница” и спечели първата среща с 23:16. Вторият мач е на 3-ти април в Сливница.