„Чардафон“ обърна „Спартак“ (Варна), Пламен Иванов спаси победата

166055433 427687684996366 2638209865713266548 n„Чардафон“ постигна ценна победа в 17-я кръг на „А“ Републиканската хандбална група. Без Марио Янчев в състава си, габровският тим се наложи с един гол разлика над варненския „Спартак“ и го измести от петата позиция във временното класиране.

Двубоят беше отворен до самия му край. Спасен 7-метров наказателен удар от Пламен Иванов 35 секунди преди сирената обаче донесе успеха на „Чардафон“.

Първата част беше за гостите. Съставът на Веселин Станков действаше по-концентрирано и взе аванс, който в 26-та минута достигна до 7 гола – 7:14. Домакините не успяха да противодействат добре на играта с пивота от страна на варненци, не успяха да ограничат и крилата на съперника. По-големият проблем обаче бяха множеството непредизвикани грешки в нападение. Доста спаси и вратарят на „Спартак“ Николай Петров. Едва в края на полувремето избраниците на Христо Данаилов се посъбудиха и успяха да намалят щетите с попадения на Валентин Робов и Николай Андреев за 11:15 на почивката. Начало на обрата през втората част даде Пламен Иванов със спасен 7-метров наказателен удар. „Чардафон“ подобри представянето си в дефанзивен план и след откраднати топки и успешно реализирани контраатаки, направи серия от пет поредни гола, с които поведе в 37-та минута - 16:15. Подемът в играта на домакините беше очевиден, както и смутът в състава „Спартак“. Домакините обаче пропуснаха шанса да решат мача още в тези минути, като направиха куп пропуски от шестметровата линия. Разбира се, това не стана без чудесните намеси на изигралия страхотен мач Николай Петров. В средата на полувремето „Чардафон“ дръпна с три гола (22:19), но „Спартак“ изравни при 23:23 и интригата се запази до последните секунди. Тогава на сцената отново излязоха двамата вратари. При резултат 25:24 Петров спаси наказателен удар, изпълнен от Даниел Димитров, и запази шансовете на отбора си да търси равенството и дори победата в мача. Това почти се получи и 35 секунди преди края варненци също заслужиха правото да изпълнят 7-метрово наказателно хвърляне. Пламен Иванов обаче отрази удара на Йордан Попов от бялата линия и спаси победата на „Чардафон“.

Николай Андреев реализира 7 гола за успеха на домакините, 5 пъти се разписа Павел Данаилов, при все че това изобщо не беше неговия мач, 4 попадения добави Даниел Димитров. За „Спартак“ по 5 гола отбелязаха Йордан Попов – от 7-метрови наказателни удари, и Александър Николов. По 4 вкараха Любомир Митков и Владимир Няголов.

Във временното класиране три кръга преди края на първенството „Чардафон“ заема петото място с 15 точки, а „Спартак“ е шести с 14. Води „Шумен 61“ пред „Пирин 64“ (Гоце Делчев), „Осъм“ и „Локомотив“ (ГО). Именно на „Локо“ (ГО) е следващото гостуване на габровския състав. Мачът е на 17 април.

165981136 274358980972389 4132850597556057053 n

"Чардафон": Даниел Димитров-4, Павел Данаилов-5, Мирослав денчев-2, Пламен Дедев, Станислав Йорданов-2, Николай Андреев-7, Пенчо Пенчев, Роберто Тодоров, Валентин Робов-3, Пламен Иванов, Кристиян Колев, Павел Бобев-2, Мартин Тинчев.

Треньор: Христо Данаилов