Петър Данаилов беше близо до медал от ДЛШ по джудо

162531018 2873260979614260 416164684345406239 oГабровският джудист Петър Данаилов остана на крачка от медала на Държавния личен шампионат за мъже и жени, проведен в Пазарджик. В конкуренцията на 30 състезатели при най-тежките, Петър постигна 5 победи и 2 загуби, които му отредиха пето място в класирането.

В спор за бронза възпитаникът на треньора Георги Колев отстъпи на своя до болка познат спаринг партньор Христо Христов от Севлиево, който се наложи с душене.

Общо 379 джудисти от 34 клуба демонстрираха уменията си в Държавния личен шапионат, който се състоя в зала „Васил Левски“. Надпреварата беше първа за сезона в календара на федерацията по джудо. За призовите места при мъжете спориха 236 състезатели, а при жените – 143, в общо 14 теглови категории.

Приветствие към участниците отправиха Ренета Камберова, бронзова олимпийска медалистка с ансамбъла по художествена гимнастика, а сега отговаряща за спорта към община Пазарджик, Георги Георгиев – бронзов олимпийски медалист и член на управителния съвет на БФ Джудо, както и президентът на федерацията Румен Стоилов.

На 3-ти април град Пазарджик ще бъде домакин и на първенството за юноши и девойки старша възраст.