Седем призови места за КСО „Узана“ от Купа “Търново”

163561664 10218297334723864 7724302668994928246 nБлизо 400 ориентировачи се включиха в първото издание на купата, която се проведе в рамките на два дни край Самоводене. Състезанието беше в два отделни старта на средна дистанция с класиране по общо време от двата дни.

Първи места с победи и в двата старта завоюваха Алекс Сархачев и Ева Сархачева в най-многолюдните възрастови групи - при момчетата и момичетата до 12 години. Над всички при Жени-35 беше състезаващата се треньорка на габровските ориентировачи Елеонора Николова, първо място зае и Христо Николаев при Мъже-65. Цвета Комитска се класира втора в групата Жени-18, а трети места завоюваха Ясемин Занкова (Ж16) и Тихомир Галов (М18).

Паралелно с Купа „Търново“ се проведе и старт по нощно ориентиране. В него Силвия Шандуркова завърши втора при Жени-елит, Ева Сархачева е първа, а Алекс Сархачев - трети при 12-годишните, а Ясемин Занкова е втора при Жени-16, Цвета Комитска спечели старта при Жени-18, първа е и Юлия Христова при Жени-60.

В края на тази седмица Велико Търново ще приеме още веднъж ориентировачите, този път за традиционните състезания за купа “Трите хълма”.