Девойките на ДЮФК „Янтра 2013“ втори на „Пирин къп 2021“

151617225 1355920331459074 7494627314800671958 nДевойките на ДЮФК „Янтра 2013“ заеха второ място в турнира „Пирин къп 2021“. Организаторите на популярната зимна надпревара за детско-юношески футбол за първа година направиха и турнир за девойки до 15 години.

В него взеха участие пет отбора, които изиграха по един мач помежду си.  Срещите бяха във формат Футбол 9 с времетраене от 50 минути  (2 х 25 мин).

„Янтра 2013“ стартира с убедителна победа над „Пирин Лейдис“ (Благоевград). Съставът на Радомир Николов поведе в 12-та минута с автогол на футболистка от „Пирин Лейдис“. Той падна след центриране на Преслава Василева. Още в следващата атака Мелек Сеид беше изведена от Преслава Иванова и покачи на 2:0. В 19-ата минута съперникът върна едно попадение на контраатака и на почивката резултатът беше 2:1. Три минути след подновяването на играта Александра Маринова направи добавка след удар на Преслава Иванова, а шест преди края Йоана Борисова се оказа най-съобразителна след разбъркване в наказателното поле при центриране от корнер и фиксира крайното 4:1.

Последва загуба от състава на НСА с 0:2. В тази среща преобладаваха физическите сблъсъци и имаше малко качествен футбол. Столичанки поведоха в 6-та минута, а малко по-късно гол на Преслава Иванова бе отменен заради засада. В 9-та НСА реализира и второ попадение, от пряк свободен удар. Капитанката на „Янтра 2013“ отново изпрати топката във вратата на тима от столицата, но и този гол не беше зачетен заради спорна засада. Това покачи напрежението и доведе до директни червени картони за Йоана Борисова и състезателка на НСА, които си размениха удари без топка. Така повече от едно полувреме и двата отбора играха с човек по-малко, а нов гол до края не падна.

В третия мач „Янтра 2013“ направи равенство с „Етър“ (Велико Търново). Миглена Георгиева откри в 12-та минута, а в 22-та „Етър“ изравни.

Втората победа на габровския тим в турнира беше срещу петия участник в надпреварата - „Спорт Вилаж“ (Сандански). Тази среща премина при пълно превъзходство на „Янтра 2013“. Преслава Иванова откри в осмата минута от дузпа.  В 37-та минута Благовеста Ненова покачи на 2:0, а след още 10 минути Александра Маринова вкара трети гол. Крайното 4:0 оформи отново капитанката на тима след пас на Миглена Георгиева.

150890470 168558585071352 2780082050665157249 n

"Получиха се добри мачове. Изключително съм доволен от нашите момичета, справиха се превъзходно. Имаше моменти, в които условията бяха много сурови - минусови температури, студен вятър, непочистен и заснежен терен, но въпреки това се справихме много добре. Сезонът чука на врата, а този турнир бе чудесното място, за да си сверим часовника и да видим до къде сме. Мисля, че сме напълно готови да влезем в турнирите за девойки и да оправдаем очакванията за силно представяне. Искам да изкажа големи благодарности към нашите големи приятели от транспортна компания ILVA, без които нашето участие в този турнир нямаше да бъде факт", коментира треньорът на „Янтра 2013“ Радомир Николов.

В крайното класиране на първия турнир „Пирин къп“ за девойки габровският тим зае второто място след НСА, следван от „Пирин Лейдис“, „Етър“ и „Спорт Вилаж“.

Съставът на „Янтра 2013“: Радослава Георгиева, Миглена Георгиева, Александра Маринова, Преслава Василева, Станислава Георгиева, Теодора Борисова, Мелек Сеид, Катрин Колева, Благовеста Ненова, Йоана Борисова, Преслава Иванова.