„Чардафон“ беше близо до точките и в Ловеч

130092631 1448599542138801 1587163289107446948 oОтборът на „Чардафон“ загуби като гост от третия в класирането – „Осъм“ (Ловеч), в среща от 15-я кръг на първенството в „А“ Републиканската хандбална група. Двубоят завърши при резултат 26:24, като секунди преди края му габровският тим изоставаше само с един гол.

Както и в мача срещу „Пирин 64“ преди седмица, съставът на Христо Данаилов показа добра игра на моменти и беше близо до успеха, но заради допуснати лековати грешки не успя да се наложи.

В тази среща Христо Данаилов можеше да разчита отново на Росен Колев, който изигра втори мач с екипа на габровския отбор. Първият му беше в края на миналата година при равенството 27:27 срещу „Спартак“ във Варна.

„Чардафон“ започна по-добре срещата, поведе с 2:5, пропусна и 7-метров наказателен удар. Това принуди наставникът на „Осъм“ Борислав Станчев да вземе прекъсване. Зелените продължиха да водят до средата на полувремето. След това обаче зачестиха грешките им в атака и домакините обърнаха резултата. Не помогнаха и обичайно класните намеси на вратата на Пламен Иванов. Със серия от четири поредни гола тимът от Ловеч излезе напред, а до почивката успя да натрупа аванс от 4 гола – 14:10. В началото на втората част разликата започна заплашително да расте и в 36-та минута резултатът вече беше 19:11. В последния четвърт час „Чардафон“ отново беше по-добрия отбор на терена. Съставът на Христо Данаилов натисна и беше на път да сътвори впечатляващ обрат, но времето не стигна. Хандбалистите на габровския тим изоставаха с 25:21 в 56-та минута, но с активни действия успяха да нанижат три поредни попадения, а гол на Марио Янчев от наказателен удар беше отменен заради пристъпване на 7-метровата линия. Секунди преди края „Чардафон“ приложи преса, с желанието да открадне топката и да стигне до изравнително попадение. Ивайло Игнатов обаче успя да се измъкне и да реализира, оформяйки крайното 26:24.

„Показахме това, което искаме като игра, в 30 минути от мача – 15 през първото и 15 през второто полувреме, но явно не е достатъчно. Сега трябва да покажем, че можем да поддържаме това темпо през целия мач, а не само в част от него – коментира Христо Данаилов - Направихме много непредизвикани грешки, както казват в тениса. Това вдъхна увереност в отбора на „Осъм“,  който е добре сработен във фаза защита, а в нападение допуска малко брак. Доста трудно се играе срещу тях, независимо от това на кое място се намират в класирането и  през годините двубоите между нашите два отбора винаги са били непредсказуеми“, добави още наставникът на „Чардафон“.

Марио Янчев отбеляза 8 гола за „Чардафон“, Росен Колев добави 5, а Павел Данаилов – 3. За „Осъм“ голмайсторът на първенството до тук Преслав Стончев наниза 8 попадения, Виктор Симеонов вкара 7 гола, Боян Белевски – 5.

Във временното класиране „Чардафон“ е на 6-та позиция с 11 точки. В следващия кръг отборът ни отново ще гостува, този път на деветия - „Локомотив“ (Мездра), който в 15-я кръг постигна втората си победа за сезона – 29:28 като домакин на „АСТИ-91“ (Хасково). „Няма да е лесно срещу тях, защото те са млад отбор и точките, които са спечелили до тук, са ги взели у дома. Виждат, че ние показваме неубедителни игри и ще излязат с амбицията да ни победят. Нещата обаче са изцяло в наши ръце. Ако покажем играта, която показахме в половината от мача днес, няма да имаме проблеми“, сподели очакванията си Данаилов.