Мартин Пенчев с 18-о място в дългата дистанция на Световното по ски ориентиране

MARTIN PENCHEV SKI ORIENT 1Чудесно представяне направи габровският талант Мартин Пенчев в дългата дистанция на Световното първенство по ски ориентиране в Красноярск, Русия. Възпитаникът на треньорите Елеонора Николова и Петко Игнатов от местния клуб „Узана“, който е дебютант на световно при мъжете, се нареди на  18-о място от 48 участници, като измина 24.3 километровото трасе с 47 контроли и 925 метра сборно изкачване за 2.17.10 часа.

Звездата на България в ски ориентирането и световен шампион от средната дистанция Станимир Беломъжев завърши дългата шести, но бе дисквалифициран заради пропускане на контролна точка.

При дамите двукратната участничка в зимни олимпийски игри Антония Григорова се класира на призовото шесто място в дългата дистанция с масов старт (17.2 км, 37 КТ) и изравни досегашното си най-добро постижение от 2007 година. Достойно бе представянето и на 16-годишната Андрея Дяксова, която завърши 20-а, въпреки падане и контузия на рамото.

Днес е последният старт от шампионата в Красноярск – надпреварата при щафетите.