Женският тим на "Бъки" завърши непобеден първата фаза от първенството

BAKI 3Женският тим на „Бъки“ завърши непобеден първата фаза в „А“ републиканската хандбална група. В последния кръг от редовния сезон габровският тим надигра като гост състава на „Свиленград – ПУ“ с 19:26 и завърши с 10 победи от 10 срещи.

Възпитаничките на треньорката Веселина Златева искаха да се реваншират за фиаското в турнира за Купа България и направиха добър мач в Свиленград, макар и в доста ограничен състав.

Тимът беше без опитната Виктория Христова и крилото Надя Димитрова. През седмицата пък Веселина Златева освободи от отбора таланта Ива Георгиева и вратарката Селин Тахир заради несериозно отношение към тренировъчния процес. Така за двубоя пътува група от само 10 състезателки. Въпреки това лидерките в първенството контролираха изцяло мача. „Бъки“ поведе с 0:3, с попадения на Милица Колева-2 и Йоана Костова. В 10-а минута резултатът вече беше 2:7, а след нова серия от поредни попадения в 20-а минута разликата достигна 8 гола – 3:11. В края на полувремето домакините успяха да съкратят леко пасива си, за 8:13 на почивката. Отборът на „Свиленград“ започна амбицирано втората част, заби пет безответни попадения и намали на 13:14, като пропусна да реализира и два седемметрови наказателни удара. „Бъкитата“ обаче не се поддадоха на напрежението и водени от опитните Силвия Атанасова и Лидия Ковачева отново успяха да дръпнат напред. Седем минути преди края резултатът бе 17:21. Домакините рухнаха и в последните минути от мача габровският тим успя да увеличи още разликата в своя полза до финалните 7 гола – 19:26.

„Има светлина в тунела“ – заяви оптимистично Веси Златева след двубоя в Свиленград – „Момичетата излязоха много мотивирани, въпреки че мачът нямаше особено значение. Пътувахме само с един вратар – Ивон Дюлгерова, която се представи блестящо в мача. Мадлен беше с температура, но помогна, колкото може. Милица се включи много добре, Йоана и Габриела Маркова също. Своите добри моменти имаше и Биляна, а Лидия и Силвия не спряха да подкрепят останалите през цялото време. Еми и Рени играха по-малко. Днес бяхме отбор, момичетата се бориха и това е най-важното от този мач“, коментира треньорката на „Бъки“.

Лидия Ковачева заби 10 гола и вече има 92 на сметката си от началото на първенството. 9 пъти за успеха се разписа капитанката Силвия Атанасова, а Милица Колева добави 5 гола. По едно попадение реализираха Биби Григорова и Йоана Костова. За домакините по 5 гола отбелязаха Райна Георгиева и Антония Симеонова.

Предстои основната фаза на първенството, в която първите четири отбора в класирането – „Бъки“, „Свиленград - ПУ“, „Етър 64“ (Велико Търново) и „Ники спорт“ (Сливница), ще изиграят по още два мача „всеки срещу всеки“ на разменено гостуване, без да се зачитат резултатите от редовния сезон. Първият кръг от основната фаза е следващия уикенд. В неделя „Бъки“ ще приеме в зала „Орловец“ новия носител на Купа България „Етър 64“. Мачът е с начален час 18.00. Другият двубой е „Ники спорт“ – „Свиленград – ПУ“.

"Бъки": Биляна Григорова-1, Силвия Атанасова-9, Лидия Ковачева-10, Йоана Костова-1, Милица Колева-5, Ивон Дюлгерова, Мадлен Тодорова, Рени Еремиева, Емилия Самуилова, Габриела Маркова