Лидерът "Литекс" отнесе "Янтра Габрово" с 8:2

YANTRA POLSKI TRAMBESH 4Мъжкият отбор на „Янтра Габрово“ загуби с 2:8 гостуването си в Ловеч на лидера в Трета лига – Северозапад „Литекс“. Срещата беше от 17-я кръг на първенството и първа за габровския тим през пролетния полусезон. Подсиленият с много качествени футболисти тим на „Литекс“ очаквано доминираше напълно в мача.

Първата част завърши при резултат 4:0, като хеттрик записа Антоний Балъков. През втората част паднаха още четири гола във вратата на Георги Спасов. Попаденията за домакините в мача реализираха Антоний Балъков-3, Методи Костов-2, Иван Филипов, Денил Селимински и Радослав Байчев. „Янтра Габрово“ заби първите си два гола за пролетта чрез братята Пламен и Християн Кожухарови. Така „Литекс“ запази лидерската си позиция в класирането, а „Янтра Габрово“ е на 12-о място с 15 точки.

В 18-я кръг съставът на Петър Кръстев ще приеме „Академик“ (Свищов). Мачът е следващата неделя, 19-и март, от 14.30 на стадион „Христо Ботев“.