"Чардафон" прегази НСА за 11-а победа през сезона

CHARD DOBR 84Мъжкият отбор на „Чардафон“ си върна второто място в „А“ Републиканската хандбална група. Габровският тим записа 11-а победа за сезона и с актив от 22 точки изпревари състава на „Добруджа“, който е и с мач повече.

Радослав Иванов и съотборниците му взеха реванш от НСА за неочакваното поражение през есента  в столицата (22:23) и отнесоха съперника си с 9 гола разлика в зала „Орловец“. Това беше първи мач за отбора след злощастната загуба от „Осъм“ в Ловеч и отпадането от турнира Купа България, но „зелените“ показаха, че криза няма.

Срещата тръгна равностойно до 11-а минута (6:6). След това воденият от Христо Йорданов тим наниза 7 безответни попадения във вратата на студентите и нещата в голяма степен се изясниха. На почивката габровският тим се оттегли с аванс от 6 гола – 18:12. През втората част „Чардафон“ поддържаше комфортната си преднина, като успя да я увеличи и още до финалното 33:24.

„Един от малкото спокойни мачове за нашия отбор. Радващо е, че показахме силна игра в защита в голям период от мача. Това, съчетано с прекрасните вратарски намеси на опитните Слав Колев и Николай Цветков, ни донесе убедителната победа разлика.    Димитър Петков с головете си показа класата, която демонстрираше и в Румънското първенство два сезона, и дава сериозна заявка за голмйсторския приз в първенството. Мачовете на истината тепърва предстоят за нас, но ако играем както днес ни чакат само радостни моменти“, коментира след срещата играещият треньор на тима Христо Йорданов.

CHARD DOBR 109

Димитър Петков наниза 11 гола за успеха и вече има 109 на сметката си от началото на първенството. Христо Йорданов реализира 6 попадения, а по 4 пъти във вратата на НСА се разписаха Радослав Иванов и Пенчо Пенчев. За състава на Емил Аврамов 6 гола отбеляза Петър Симеонов, а 5 добави Николай Борисов.

В 15-я кръг „Чардафон“ ще гостува на прекия си конкурент за второто място – „Добруджа“. Тимът от Добрич в изминалия кръг отстъпи на лидера „Локомотив“ във Варна с 18:27. Двубоят „Добруджа“ – „Чардафон“ е на 18-и март.

"Чардафон": Слав Колев, Стефан Кирилов-1, Мирослав Денчев-1, Христо Йорданов-6, Христо Христов, Пламен Дедев-1, Радослав Иванов-4, Димитър Петков-11, Евлоги Вълчанов-2, Павел Симеонов-1, Марио Янчев-2, Пенчо Пенчев-4, Николай Цветков

Водач: Милена Иванова