"Бъки" сдаде Купата

BAKI 1Женският тим на „Бъки“ няма да може да защитава трофея си от Купа България. Лидерът в първенството отстъпи на полуфинала на вечния си съперник „Етър 64“ и сдаде Купата. Двубоят, игран в ДКС „Васил Левски“ във Велико Търново, премина под диктовката на домакините, които заслужено стигнаха до убедителен успех. Габровският тим изигра слаб мач, основните фигури в състава изневериха и това логично доведе до първата загуба на тима от началото на сезона.

Срещата беше равностойна само в първите десетина минути до 5:5. След това „Етър 64“ направи една убийствена серия от 1:8 и дръпна сериозно напред. В тези злощастни „сухи“ 9 минути отборът на „Бъки“ пропусна да реализира и два седемметрови наказателни удара. Така още преди почивката „виолетовите“ си осигуриха комфортен аванс от шест гола – 9:15. През втората част разликата в полза на „болярките“ продължи да се увеличава и след три поредни попадения на опитната Соня Богданова и едно на Деница Иванова в 55-а минута достигна до 11 гола – 15:26. До края габровки успяха само да закръглят пасива си до 10 гола, за финалното 19:29.

Силвана Савич наниза 8 гола за успеха на „Етър 64“, 7 добави Соня Богданова. За „Бъки“ по 4 гола отбелязаха Лидия Ковачева и капитанката Силвия Атанасова, 3 пъти се разписа Мадлен Тодорова.

„Играхме слабо. Не можахме да се справим в защита, затова нямаме и нито една контраатака през първото полувреме. Не успях да мотивирам отбора добре и „Етър 64“ заслужено отива на финал“, призна след срещата треньорката на габровския тим Веселина Златева.

В битката за 13-а Купа България в своята клубна история „Етър 64“ ще срещне състава на „Свиленград ПУ“, който очаквано победи в другия полуфинал „Ники спорт“ (Сливница) с 37:29 (20:14). „Бъки“ и „Ники спорт“ ще спорят за третото място в турнира.