"Янтра Габрово" загуби тежко в една от последните проверки

YANTRA POLSKI TRAMBESH 4Мъжкият отбор на „Янтра Габрово“ катастрофира с 1:5 в една от последните си проверки преди подновяването на първенството в Трета лига – Северозапад. Без капитана си Пламен Кожухаров, който лекува травма, воденият от Петър Кръстев тим отстъпи с конфузен резултат на терена в Царева ливада на един от преките си конкуренти в средата на класирането – „Трявна“.

Николай Енев даде аванс на тревненци с добре изпълнен пряксвободен удар, а Християн Кожхаров изравни от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Димитър Кръстев. Малко преди почивката отборът на „Трявна“ се възползва от колективна грешка на габровските бранители и отново излезе напред – 1:2.

В началото на втората част Мирослав Косев беше близо до второ изравняване в мача, но удари греда. Пропуск направи и Християн Кожухаров. За разлика от тях Васил Андреев беше точен и наказа вратаря Георги Спасов за 1:3. Тимът на „Трявна“ реализира и още две попадения на контраатака, с които бе оформено крайното  1:5.

„Изключително разочарован съм от поведението на всички. Допуснахме много технически грешки в един равностоен мач“, сподели след поражението треньорът Петър Кръстев.

Първенството в Трета лига – Северозапад се подновява тази неделя, 5-и март. В първия пролетен кръг обаче „Янтра Габрово“ по програма ще почива. Плановете на Кръстев са отборът да изиграе още две контролни срещи през уикенда - срещу „Локомотив“ (Дряново) в събота и „Изгрев 93“ (Царевец) в неделя. Мястото и часът на мачовете все още се уточнява.