„Бъки“ с 9 от 9 след втора победа над шампиона „Етър 64“ (ВИДЕО)

BAKI WOMENЖенският отбор на „Бъки“ запази стопроцентовия си актив от победи в „А“РХГ и след деветия кръг. Воденият от Веселина Златева тим надигра за втори път през сезона шампиона „Етър 64“ и взе леко психологическо предимство преди полуфиналния двубой между двата състава за Купа България, който е следващата събота в ДКС “Васил Левски“ във Велико Търново. Срещата в зала „Орловец“ завърши при резултат 31:26.

Топ реализаторът на „Бъки“ Лидия Ковачева изведе отбора напред с точно изпълнен 7 метров наказателен удар в 48-а секунда на мача и от там до края габровският тим не изпусна нито за момент лидерството. В 12-а минута резултатът вече беше 8:4, а в 18-а разликата стигна до 5 гола, при 11:6. „Етър 64“ успя да съкрати изоставането си с попадения на Даниела Коцева в последните минути на полувремето, което завърши при резултат 16:13.

„Виолетовите“ започнаха по-концентрирано втората част и пет минути след подновяването на играта съкратиха пасива си до гол (17:16). Веси Златева прекъсна серията им с навременен тайм-аут и „Бъки“ бързо си върна контрола с два поредни точни изстрела на Виктория Христова и един на Ива Георгиева. Капитанката Силвия Атанасова също се разигра и вкара няколко важни попадения, с които разликата отново се увеличи и в 50-а минута достигна до 6 гола, при 27:21. Ивон Дюлгерова направи добри спасявания на вратата, а „компютърът“ Лидия Ковачева отново предложи неразгадаеми ребуси за отбраната на шампионките и наниза 11 гола за победата, въпреки опита на гостенките да я пазят лично в етап от срещата. В защита домакините се справиха с опитната Даниела Коцева, но пък не успяха да намерят противодействие на далечната стрелба на Силвана Савич, който реализира 8 гола от 9-те метра. Сръбкинята добави и още четири попадения на сметката си от точно реализирани 7 метрови наказателни удари. Минута преди края „Бъки“ имаше аванс от 7 гола (31:24), но две поредни попадения в заключителните секунди на Мария Йорданова и Петя Кръстева направиха по-почетна загубата на „болярките“ – 31:26.

„Мач, който беше една подготовка преди полуфинала следващата седмица за Купата. В общи линии съм доволна, макар че пак допуснахме доста голове. По принцип работим повече за защита и се надяваме на по-добър успех в този компонент от играта, а от там и победата идва по-лесно. Всички играха добре - Силвия Атанасова се включи добре, Вики Христова също, а Лидка беше на обичайното си високо ниво. Ивон също имаше добри прояви на вратата. Доволна съм и от Надя, и от Ива, и от всички, които играха. Не можахме да направим много смени, но исках по-опитните състезателки да поиграят повече, за да се почувстват по между си преди далеч по-важния мач следващата седмица“, коментира след срещата Веселина Златева.

„Бъки“ остава на върха в класирането с пълен актив от 18 точки, а „Етър 64“ беше изместен от временното второ място от състава на „Свиленград ПУ“, който победи „Ники спорт“ (Сливница) с 31:21. „Свиленград ПУ“ вече е с 14 точки, а „Етър 64“ с 12. В третия мач от кръга „Шумен 98“ записа първата си победа за сезона, като надигра „Поморие“ с 26:25.

„Бъки“: Ива Георгиева-1, Биляна Григорова-3, Силвия Атанасова-5, Лидия Ковачева-11, Йоана Костова, Виктория Христова-6, Милица Колева, Ивон Дюлгерова, Надежда Димитрова-4, Мадлен Тодорова-1, Рени Еремиева, Емилия Самуилова, Лора Иванова, Габриела Маркова.

Треньор: Веселина Златева