"Янтра 1919" загуби от "Берое" на "Априлов" с 0:6

Y1919 2018Домакинска загуба с 0:6 записа отборът на „Янтра 1919“ в среща от 27-я кръг на футболното първенство в Елитната юношеска група. На стадион „Априлов“ габровският състав беше надигран категорично от тима на „Берое“ (Стара Загора).

В първия половин час гол не падна. В 26-та минута обаче Димитър Кънчев от домакините и Иван Георгиев от „Берое“ бяха изгонени заради спречкване и след като на терена останаха 10 срещу 10 гостите наложиха пълно превъзходство, което доведе до четири гола в рамките само на 14 минути. Стоян Иванов откри в 31-та, а в 35-та „Берое“ получи правото да изпълни 11 метров наказателен удар за игра с ръка в наказателното поле и Валентин Иванов от бялата точка покачи на 0:2. В 41-та минута Николай Йорданов се разписа след корнер, а секунди по-късно Божидар Димитров с далечен шут направи резултата 0:4.

Старозагорци доминираха изцяло и през втората част и реализираха още две попадения. В 51-та минута Иванов отбеляза втория си гол в мача, същото направи и Йорданов пет минути по-късно. Гостите можеха да запишат и още по-изразителен успех, но влезлият след почивката Николай Мънчев имаше няколко добри намеси на вратата.

ЦСКА (София) - Пирин (Благоевград) 1:0

Във временното класиране „Янтра 1919“ остава на 12-то място с актив от 20 точки, на една пред „Дунав“ (Русе) и на 4 пред 14-я – „Марек 1915“ (Дупница). „Берое“ е на 7-ма позиция с 48, колкото има и шестия – „Славия 1913“. В 28-я кръг „Янтра 1919“ ще гостува на „Левски“ в столицата. Мачът е в неделя, 19-ти май.