Маргарита Радева с титла на спринт от ДП по ориентиране

ORIENTEERINGМаргарита Радева донесе шампионска титла на КСО „Узана“ от Държавното първенство по ориентиране за мъже и жени 20-21 г. в дисциплините спринтова щафета, спринт, и средна дистанция. Състезателният център на проявите беше град Пещера. В стартовете, организирани от Българска федерация ориентиране, СКО „Вариант 5“ (Търговище), Община Пещера и Община Брацигово, взеха участие повече от 300 състезатели от над 35 клуба в страната.

Маргарита спечели златото при Жени-20 в спринтовата дистанция. Тя беше най-бърза от участвалите 49 състезателки и преодоля трасето от 2.1 километра с 12 контролни точки в центъра на град Брагигово за 14:30 минути. С 13 секунди по-бавна беше Андрея Дяксова (Карлък, Смолян), а трета се класира Деница Пенева (Сини камъни, Сливен). На 14-о място се класира Ева Симеонова, Цвета Комитска е 19-та, а Калина Пенчева – 39-та. В същата възрастова група при юношите Михаил Михайлов е 23-ти, а Тихомир Галов – 31-ви. При Жени-21 Силвия Шандуркова и Елеонора Николова заеха 9-то и 10-то място, Косара Ботева се класира 12-та. В елита при мъжете Мартин Понев е 13-ти, Мартин Пенчев – 24-ти, Васил Михайлов-28-ми, Цветан Иванов – 40-ти, а Стоян Дачев – 48-ми от общо 65 участници.

На средната дистанция, която се проведе в местността „Китна Родопа“ в близост до КК "Свети Константин“, най-добро класиране в ДП записа Елеонора Николова при Жени-21 – 9-то място. Силвия Шандуркова е 10-та. При мъжете Мартин Пенчев и Васил Михайлов заеха 23-то и 24-то място, Цветан Иванов е 38-ми, Добромир Добрев-41-ви, Христо Караиванов-42-ри, Стоян Дачев-43-ти, а Мартин Понев – 58-ми. В групата на младежите до 20 години Михаил Михайлов се класира 14-ти, Тихомир Галов -17-ти, Ева Симеонова е 14-та, а Цвета Комитска – 20-та.

Смесените спринтови щафети на „Узана“ не успяха да се намесят в битката за призовите места. Първият отбор на клуба при мъже и жени 21 (Ева Симеонова, Цветан Иванов, Мартин Пенчев, Косара Ботева) зае 8-мо място, а вторият (Елеонора Николова, Васил Михайлов, Добромир Добрев, Александра Николова) се класира на 11-та позиция. При мъже и жени 20 габровският тим (Цвета Комитска, Тихомир Галов, Михаил Михайлов, Калина Пенчева) завърши 9-ти.