„Чардафон“ отупа НСА с 20 гола разлика

CHAO NSA 2Хандбалният мъжки тим на „Чардафон“ постигна 10-та победа от началото на сезона в „А“ Републиканската хандбална група. В среща от XIII кръг габровският състав надигра в зала „Орловец“ гостуващия тим на НСА (София) с 41:21 и запази второто си място в класирането преди утрешния двубой на „Добруджа“ срещу „Левски“ от град Левски.

Макар да беше без две основни фигури на полето – Марио Янчев и Христо Данаилов, „Чардафон“ имаше пълно превъзходство в мача. Домакините дръпнаха след серия от пет поредни попадения между 8-та и 11-та минута и от там до края само увеличаваха своя аванс. На почивката разликата беше 10 гола в полза на габровския тим – 21:11. През второто полувреме хандбалистите на "Чардафон" също направиха разлика от 20:10 и затвориха срещата с аванс от 20 гола в своя полза – 41:21.

CHAO NSA 4

Данаилов даде възможност за изява на всички записани в тимовия лист за мача и само двамата вратари Слав Колев и Николай Цветков не записаха попадения. Петко Петков и новото попълнение в състава Павел Данаилов реализираха по 8 гола, 6 пъти се разписа Евлоги Вълчанов, 5 гола добави младокът Цветелин Христов. За НСА по 7 попадения отбелязаха Халед Сидер и Никола Кръстев.

CHAO NSA 5

В следващия кръг, на 16-ти февруари (събота), „Чардафон“ ще гостува на шампиона „Локомотив“ във Варна. Отборът ще бъде домакин отново на 24-ти февруари (неделя), когато приема вицешампиона „Добруджа“ във важен мач за второто място в редовния сезон.

CHAO NSA 9

„Чардафон“: Слав Колев, Георги Николов-4, Мирослав Денчев-2, Денислав Трендафилов-1, Цветелин Христов-5, Пламен Дедев-2, Димитър Петков-3, Евлоги Вълчанов-6, Петко Петков-8, Даниел Грозданов-2, Павел Данаилов-8, Николай Цветков.

Треньор: Христо Данаилов