Писаров избухна и донесе победата на „Янтра Габрово“ над „Трявна“

YG Tryavna 2Със силна игра и два гола на Искрен Писаров, отборът на „Янтра Габрово“ проби бетона на „Трявна“ и постигна четвърта поредна победа и общо седми мач без загуба в Северозападната Трета лига. Най-опитният играч в габровският състав незнайно защо беше оставен извън титулярния състав, но се включи много силно от резервната скамейка и имаше основна роля за победата с 3:0.

До този момент съотборниците му не успяваха да се справят със солидно защитаващия се състав на „Трявна“. През първата част Ивайло Иванов и Стефан Иванов пропуснаха добри възможности след центрирания в наказателното поле, а Ивайло Христов беше близо до това да накаже домакините на контраатака в 32-та минута. След почивката и Християн Кожухаров не успя да вкара, след чудесно двойно подаване с Тодор Чирпанов в наказателното поле и удар от точката за изпълнение на дузпа. В 57-та минута Петър Кръстев замени Захари Михайлов с Искрен Писаров и той се оказа ключът към победата в мача. Хеслера раздвижи атаката на домакините и десет минути след като се появи на терена изведе „Янтра Габрово“ напред, като заби топката неспасяемо в горния ляв ъгъл на вратата с шут от границата на наказателното поле.

YG Tryavna 1

Само четири минути по-късно Писаров отново се разписа. Християн Кожухаров открадна топката пред наказателното поле и центрира, вратарят на гостите Мирослав Киров не успя да боксира добре, а Писаров беше на точното място и насочи топката към вратата за 2:0. От там нататък за домакините стана лесно. Отборът на „Трявна“ беше принуден да отвори играта си, а това даде още повече възможности за габровските футболисти. В 84-та минута Писаров изведе с пета Стефан Иванов на позиция в наказателното поле, но ударът на халфа се отби в страничната греда. Трети гол във вратата на гостите все пак падна в 87-та минута и то по много красив начин. Капитанът на „Янтра Габрово“ видя, че вратарят на „Трявна“ не е позициониран добре и го прехвърли с удар почти от центъра за финалното 3:0.

YG Tryavna 3

С актив от 22 точки „Янтра Габрово“ се изравни с лидера „Бдин 1923“ (Видин), който утре ще играе двубоя си със „Севлиево“. Утре са и останалите шест мача от междинния X-ти кръг.

В XI-тия кръг, в неделя 14-и октомври, „Янтра Габрово“ ще гостува на „Академик“ в Свищов.

„Янтра Габрово“: Христо Лалев, Денчо Шипкалиев, Ивайло Тодоров (80 Иво Георгиев), Ивайло Григоров, Илиан Илиев, Стефан Иванов, Християн Кожухаров, Захари Михайлов (57 Искрен Писаров), Християн Василев, Тодор Чирпанов (84 Константин Йорданов), Пламен Кожухаров.