Нови отличия за габровските лекоатлети от Балканиадата за ветерани

Alexi ChilikovНови медали завоюваха габровските атлети от XXVIII-те Балкански игри за лекоатлети-ветерани. Първенството се проведе на стадион „Кладивар“ в Целе, Словения, с участието на повече от 568 състезатели от всички балкански държави плюс Италия и Молдова. Макар и в намален състав, атлетите ни за пореден път се представиха достойно и завоюваха три медала.

С две отличия от Целе си тръгна Алекси Чиликов. Той стана вицешампион от надпреварата на дълъг скок във възрастовата група Мъже-50, с резултат от 4.49 метра, а в скока на височина се класира трети със 144 сантиметра. С бронз се окичи и Татяна Николова от спринта на 100 метра при Жени-55. Тя спря хронометъра на 16.29 секунди. При Мъже-55 на висок скок  Борислав Дянков регистрира резултат от 141 сантиметра, който му отреди четвъртото място. Със 141 см завърши и третият – състезател от Хърватия, но Дянков остана след него, тъй като преодоля височината от трети опит. Габровският атлет записа и една шесто място от надпреварата на скок дължина (4.50 м). При Мъже-45 Владимир Христов се класира на пето място в хвърлянето на копие (23.04 м), а Илияна Стоянова и Емилия Иванова се наредиха на шеста и седма позиция в старта на 100 метра при Жени-50. За съжаление, женската щафета, в състав Тотка Христова, Татяна Николова, Емилия Иванова и Илияна Стоянова, не успя да финишира поради сблъскване на състезатели.