Трима пилоти на габровския „Екстрийм Рейсинг“ водят в ендуро шампионата след V кръг

ENDURO2018 GB 30Трима състезатели на габровския „Екстрийм Рейсинг“ водят в генералното класиране на своите групи след петия кръг от Републиканския шампионат по ендуро. Горна Малина за пръв път прие кръг от първенството в тази разновидност на мотоциклетния спорт и там стартираха 106 пилоти от 28 клуба в страната.

Теодор Кабакчиев (КТМ) очаквано спечели надпреварата в най-расовия клас „Профи“ с победи и в двете изпитания – 80 километровата навигация и ендурокроса на затворено трасе, и прибави нови 40 точки към актива си. Второто място в кръга зае Искрен Генов (Gas Gas 250,  WINBET Hard Riders, 34 т.), а трети се нареди Димитър Митов (KTM 300 TPI, МК Боляри, 29т.).

В генералното класиране Теодор си върна първото място и излезе начело със 160 точки. Габровският пилот е с четири пълни победи от четири старта, в които участва. Той пропусна надпреварата в Севлиево и това беше причината до момента да изостава в сезонното подреждане. Само на точка зад Кабакчиев е досегашният лидер Искрен Генов, а третото място със 152 точки заема Илиян Кузманов (Honda CR 250, AFG Racing Plovdiv), който в Горна Малина остана четвърти.

В класа на „Сеньори“-те габровецът Габриел Тотев (КТМ 450 EXC) и Стоян Пачарозов (KTM 200, WINBET Hard Riders) взеха по 35 точки от надпреварата в Горна Малина, като си размениха по една победа. Пачарозов спечели навигацията, а Тотев беше най-бърз в състезанието на затворено трасе. Трети, с две втори места в двете дисциплини и актив от 34 точки, се класира Момчил Генов (Gas Gas EC 250, WINBET Hard Riders). В генералното класиране Габриел Тотев запази първата си позиция със 173 точки, Стоян Пачарозов е със 167, а Генов – със 156 т.

ENDURO2018 GB 25

Третият пилот на „Екстрийм Рейсинг“, който е начело в своя клас след петия кръг от шампионата, е Емил Комаровски (Yamaha Raptor 70). Той увеличи преднината си в генералното класиране при ATV-тата и вече е с цели 71 точки пред своя съотборник Христо Колев (Suzuki ltr 450), който водеше до третия кръг, но пропусна следващите две състезания. В Горна Малина Комаровски нямаше конкуренция в навигацията, а в ендурокроса единственият му съперник беше Веселин Кючуков (Yamaha Raptor, Six sports), който спечели 15-те точки. Пилотът на „Екстрийм Рейсинг“ взе 12 за второто си място и приключи кръга с общо 37 точки.

Следващият кръг от Републиканския шампионат по ендуро ще се проведе на 24-25 юни в Люлин.