Футболистките на ДЮФК „Янтра 2013“ загряха за финалите с турнир в Пловдив

momicheta12 PlovdivСедмица преди т.н. Фестивал по футбол за девойки до 12 години, който по традиция се провежда в края на всеки полусезон (есенен и пролетен) и събира най-добрите осем отбора от страната в съответната възраст, малките футболистки на ДЮФК „Янтра 2013“ подгряха с участие на турнир в град Пловдив, организиран от Асоциацията на българските футболисти. Стадион „Пловдив“ беше домакин на проявата, в която премериха сили осем отбора.

„Янтра 2013“ беше в една предварителна група с ФК „Енко“ (Пловдив), ЖФК „Бургас“ и ФК „Лъвчета“ (Неделино). Възпитаничките на треньора Радомир Николов записаха една победа и две загуби. Габровските момичета надиграха категорично състава на Неделино с 10:0. Христиана Илиева заби 4 гола, Катрин Колева реализира хеттрик, Габриела Генчева добави 2 попадения, а Александра Маринова порази веднъж вратата на „Лъвчета“. В другите две срещи „Янтра 2013“ допусна поражения. Мачът с „Енко“ завърши при резултат 1:2. Габриела Генчева изведе габровският отбор напред през първата част, но пловдивчанки обърнаха резултата след почивката. Двубоят с ЖФК „Бургас“ също беше решен през втората част. Първите 15 минути приключиха при нулево реми, но през второто полувреме тимът от морето наниза цели пет безответни попадения. Като трети отбор от групата, „Янтра 2013“ спори за 5-6 място в турнира със състава на „Света София“ (София). Срещата приключи при резултат 3:2. Александра Маринова откри резултата, но тимът от столицата направи обрат до 1:2. Автогол на софиянки и попадение последната минута на Преслава Василева донесоха успеха на „Янтра 2013“.

Победата в турнира извоюваха момичетата от ФК „Пълдин“ (Пловдив), които надиграха на финала „Енко“ с 3:1. "Янтра 2013" взе една от индивидуалните награди - тази за най-полезен състезател.  Тя беше връчена на Габриела Генчева.

"Получи се един хубав футболен празник. Имаше много интересни и интригуващи двубой. В общи линии съм доволен от момичетата, показаха характер и въпреки 30 градусовата жега не се предадоха. Особено ми хареса мачът с „Енко“, въпреки загубата, както и двубоят със „Света София“. Проспахме обаче едното полувреме в сблъсъка с ЖФК „Бургас“ и това се отрази на крайното ни класиране. Все пак това бе само генерална репетиция преди Фестивала и мисля, че отиваме максимално подготвени за участие в него", коментира треньорът на габровските момичета Радо Николов. Съставът, който заведе той в Пловдив, беше: Камелия Таукова, Преслава Василева, Габриела Генчева, Александра Маринова, Катрин Колева, Даная Панова, Християна Илиева и Дара Димова - капитан.

Фестивалът по футбол за девойки до 12 години е този уикенд (15-17 юни) на стадион „Локомотив“ в Дряново. В него ще участват осем отбора. ДЮФК „Янтра 2013“ е в предварителна група „А“ със съставите на ФК „Енко“ (Пловдив), ФК „Боруна“ (Царева ливада) и ФК „Спортика“ (Благоевград). В група „Б“ са ФК „Светкавица“ (Градежница), ФК „Пълдин“ (Пловдив), ФК „ЛП Суперспорт“ (София) и ЖФК (Варна). Двубоите започват в петък в 18.30. В събота ще приключи битката в групите, а в неделя са полуфиналните и финалните срещи.