Юношите на „Чардафон“ станаха вицешампиони на България

Chao16 ViceОще една вицешампионска титла влезе във витрината на ХК „Чардафон“. Донесоха я юношите старша възраст, които се окичиха със сребърните отличия от държавното първенство. Финалите се проведоха в Кубрат, а до тях стигнаха шестте най-добри отбора в тази възраст.

„Чардафон“ започна в груповата фаза със загуба от горнооряховския „Локомотив“ (22:27), но след това надигра „Интер“ (Благоевград) с 37:27 и се класира на полуфиналите. В спора за място на финала възпитаниците на Христо Данаилов надделяха и над коравия тим на „Осъм“ (Ловеч) след обрат през втората част.

Първата завърши с гол аванс за момчетата на Виктор Симеонов – 13:14. След почивката „Чардафон“ направи убийствена серия от 9:0 и реши мача в своя полза. Срещата завърши при резултат 34:23. Тодор Кънев заби 11 попадения за успеха, 8 гола добави Николай Иванов. В битката за златните отличия габровските момчета отново се изправиха срещу връстниците си от Горна Оряховица, които надиграха категорично в другия полуфинал хасковския „АСТИ-91“ с 32:14. И този мач премина под диктовката на „железничарите“. „Чардафон“ поведе в началото с 2:0 и 4:2, но „Локомотив“ бързо изравни, а след 15-ата минута дръпна в резултата и до почивката си осигури аванс от 4 гола – 11:15. През втората част избраниците на Йордан Димитров бързо увеличиха аванса си и пречупиха духа на „чардафонци“. Краят на срещата дойде при резултат 22:32 в полза на „Локомотив“. Тодор Кънев реализира 9 гола във финала, но те не бяха достатъчни за успех. С толкова завърши и Пламен Катрев от състава на „железничарите“, 8 добави Иво Иванов.

Втори пореден финал за нашия клуб, след този при 19-годишните. Няма как да не сме щастливи, тъй като това определено се превръща в най-успешния сезон след възстановяването на мъжкия хандбал в Габрово. Да, играхме финал и имахме шанс да станем шампиони, но и второто място е важно и ни радва. За първото явно трябва още да се потрудим в залата. Все още имаме шанс за титла при 12 и 14-годишните, така че предизвикателствата не са свършили още през този сезон. Най-позитивното е, че се превръщаме във водеща школа в мъжкия хандбал в България, а по-хубаво от това няма накъде. Честитя на състезателите, на родителите, които ги подкрепяха и на всички, които харесват хандбалната игра и нашия клуб!“, коментира след края на турнира треньорът на сребърните медалисти Христо Данаилов.

Chao16 Vice 1

Това е пето призово класиране за ХК „Чардафон“ през този сезон. До тук младежите до 19 години завоюваха бронзови медали в турнир Купа България и второ място в шампионата. Юношите до 16 години са с две втори места, втори станаха и 14-годишните в турнира за Купата.

Вицешампионите на България: Борис Иванов, Денислав Дянков, Кристиян Иванов, Ганчо Торлозов, Христо Йорданов, Алекси Гавраилович, Георги Стефанов, Алекс Бойчев, Стефан Желязков, Райан Иванов, Николай Иванов, Мартин Боянов, Константин Баев, Тодор Кънев.