„Чардафон“ се класира за четвъртфиналите в Купа България

061121 3Хандбалният „Чардафон“ преодоля първия си съперник в турнира Купа България при мъжете. В среща от 1/8 финалната фаза на надпреварата габровският тим се наложи като гост над втородивизионния „Калиакра“ (Каварна) с 41:22 и си осигури двубой с актуалния носител на трофея „Шумен 61“.

Макар и в ограничен състав, „Чардафон“ контролираше изцяло двубоя край морето. “Зелените“ поведоха още в началото на мача и в 12-та минута имаха аванс от 4 гола – 4:8. Домакините обаче направиха серия от три поредни попадения за 7:8. Христо Данаилов взе навременен тайм-аут и след него „Чардафон“ отново си върна контрола върху играта. Кроят на полувремето беше по-добър за габровския отбор и на почивката резултатът беше 14:20. През втората част съставът ни диктуваше изцяло играта, а в последните 15 минути тотално смаза своя съперник. „Чардафон“ допусна само 6 попадения след почивката, а реализира 21 във вратата на „Калиакра“ за финалното 22:41.

Пивотът Пенчо Пенчев наниза 12 гола за успеха, 7 пъти се разписа Николай Андреев, 6 попадения реализира Валентин Робов, а юношата Кристиян Колев и Станислав Йорданов вкараха по 5. За домакините по 4 гола отбелязаха Галин Ганчев и Красимир Гецов.

В битка за участие във финалната четворка „Чардафон“ ще срещне шампиона на България и актуален носител на Купа България – „Шумен 61“. Двубоят най-вероятно ще състои на 12 декември, неделя, в спортна зала „Орловец“.