„Чардафон“ удари „Пирин 64“ с 16 гола на Росен Колев

061121 7Чудесна победа постигна отборът на „Чардафон“ в двубой от последния есенен кръг на първенството в „А“ Републиканската хандбална група. Воден от неудържимия Росен Колев, габровският тим надигра с осем гола разлика един от преките си съперници в битката за място в плейофите – „Пирин 64“ (Гоце Делчев), и се доближи само на точка от топ 4 преди втория дял от шампионата.

Първото полувреме премина при равностойна битка. В края му обаче габровският тим игра по-концентрирано и след 6:3 в последните пет минути взе аванс на почивката – 17:14. През втората част Христо Данаилов и съотборниците му успяха да запазят преднината си. Последните 8 минути от срещата отново бяха за „Чардафон“. Домакините реализираха 8 попадения и получиха 4, с което увеличиха аванса си до 8 гола за финалното 37:29.

Росен Колев реализира впечатляващите 16 гола за успеха на „Чардафон“, 6 пъти се разписа Станислав Йорданов, 5 попадения реализира Марио Янчев. За тима от Гоце Делчев 6 гола отбеляза Николай Нейчев, 5 – Иво Тодоров, по 4 – Теодор Русков и Красимир Мелков.

Следващата седмица са двубоите от 1/4–финалната фаза на турнира Купа България. В битка за място на полуфиналите „Чардафон“ ще приеме в зала „Орловец“ шампиона и актуален носител на Купата – „Шумен 61“. Мачът е в неделя от 17 часа.

"Чардафон": Николай Андреев-3, Александър Цветков, Тонислав Глушков, Христо Данаилов-3, Станислав Йорданов-6, Росен Колев-16, Пенчо Пенчев, Роберто Тодоров-4, Марио Янчев-5, Валентин Робов, Пламен Иванов, Кристиян Колев

Водач: Милена Иванова