„Янтра“ удари „Локо“ (София) за първа победа в ДП по Ръгби 15

251241944 4599092363480333 4639704505710164153 nМъжкият отбор на „Янтра“ постигна първа победа за сезона в Държавното първенство по Ръгби 15. В среща от втори кръг воденият от играещия треньор Венелин Иванов габровски тим се наложи убедително на терен „Христо Смирненски“ над състава на „Локомотив“ (София) с 48:22.

„Янтра“ имаше подчертано превъзходство в срещата и то се изрази в осем реализирани есета. Цветомир Илиев отбеляза първото още в 7-та минута. Гостите намалиха на 5:3 с точно изпълнен наказателен удар от Тома Рош, но в 25-та минута капитанът на „Янтра“ Димитър Георгиев заложи отново топката в точковото поле на столичани и покачи на 10:3. Три минути по-късно, след добро раздаване към левия фланг, Ивайло Ялъмов също се разписа, а Венелин Иванов беше точен и при допълнителния удар за 17:3. Едно от новите попълнения в габровския състав – Светослав Насвади, покачи на 22:3 в 33-та минута. Малко преди края на полувремето „Локомотив“ успя да отбележи първото си есе в срещата чрез Александър Христев, а Рош вкара и добавката за 22:10 на почивката. Втората част започна с отлична атака на „Янтра, преминала през Димитър Георгиев и Ивайло Ялъмов и завършила със залагане на топката в центъра на противниковото точково поле от Даниел Цвятков. От добрата позиция Венелин Иванов не сбърка и при допълнителния удар за 29:10. В 52-та минута схватката на габровския тим изработи ново есе, реализирано от Георги Дженков, а в 56-та, след спечелен противников тъч и добро раздаване надясно, Александър Минков със страхотен самостоятелен рейд направи седмия пробив в точковото поле на „Локомотив“. Венелин Иванов реализира отново за 41:10. В 62-та минута тимът от столицата намали на 41:15, но само две по-късно „Янтра“ стигна до ново пълно есе. Михаил Михов също записа името си сред реализаторите, а Иванов направи четвъртата си точна добавка в мача. Мариан Пенов и Тома Рош в 68-та минута донесоха още 7 точки за „Локомотив“ и оформиха крайното 48:22.

250850818 4599093250146911 3022595127963803516 n

„Очаквах тази победа, защото смятам, че сме по-техничен отбор от „Локомотив“. Очаквах и по-здравата игра от тяхната схватка, защото повечето им състезатели практикуват Ръгби 13, а там играта е със здраво набиване. Сериозни и здрави момчета са. От там дойдоха и техните пробиви в нашето поле – коментира след срещата Венелин Иванов -. На този етап резултатът е добър. Можеше победата ни да е и по-изразителна, но допуснахме грешки, което отдавам на липсата на сработеност все още в състава. Втори мач играем с момчетата от „Варварите“, които се присъединиха към нас. Двама от тях се налагат като основни състезатели, другите влизат като резерви. Добре се представиха и бившите ни юноши, на които благодаря. „Локомотив“ е добър отбор. Имаше известни провокации от тяхна страна към нашите по-млади момчета, но съдията се справи с мача и всичко беше на ниво. Надявам се в следващия двубой, който ни предстои - срещу НСА (София), да изглеждаме още по-добре, като идеята е в домакинството на „Валяците“ да се опитаме да се противопоставим максимално“, допълни играещият треньор на „Янтра“.

251233853 4599094040146832 7390331204799510395 n

По програма в третия кръг габровският тим гостува на НСА в столицата. Мачът трябва да се състои идната неделя от 13 часа на базата на Академията.

„Янтра“: Камен Ножаров, Георги Дженков, Едуард Илиев, Ивайло Пешев, Пламен Лалев, Цветомир Илиев, Георги Милков, Димитър Георгиев, Венелин Иванов, Даниел Цвятков, Александър Минков, Светослав Насвади, Михаил Михов, Ивайло Ялъмов, Красен Боев (Петър Ганев Деян Дончев, Филип Минков, Огнян Хранов, Александър Попов, Христо Ненков, Илиян Николов, Евгени Шанов)