Втора загуба за „Бъки“ в първенството

Spartak Buki 1Втора загуба в женското хандбално първенството допусна отборът на „Бъки“. В среща от четвъртия кръг на „А“ РХГ габровският тим отстъпи със 17:27 като гост на шампиона „Свиленград“.

Двубоят беше равностоен само в първите 15 минути. След това домакините поеха изцяло контрола и до почивката натрупаха разлика от 6 гола – 14:8. Втората част започна с попадение на Стефани Петрова за 14:9, но след това последваха цели 12 „сухи“ минути за отбора ни. Шампионките се възползваха от проблемите в нападение на габровския тим, увеличиха още по-солидно аванса си и на практика изключиха интригата в мача. Редовното време завърши при 10 гола разлика – 27:17.

Кристина Миланова реализира 8 гола за победата на домакините, 6 пъти се разписа Зорница Стефанова. За „Бъки“ 7 гола отбеляза Стефани Петрова, 5 добави Екатерина Стефанова. Добри изяви на вратата имаше Преслава Стойчева.

„На този етап младостта определено си казва думата. Трябват ни много мачове, за да може тези млади момичета да се изградят първо индивидуално и след това колективно”, коментира след срещата треньорката на габровския тим Веселина Златева.

Във временното класиране „Бъки“ е на 5-та позиция с 4 точки. Лидер е новакът „Бяла“ с 6 точки, следван от „Свиленград“, „Етър 64“ и „Сливница“, които също са с по 4 точки, но по-добра голова разлика от габровския отбор.

В петия кръг „Бъки“ ще приеме „Етър 64“. Мачът е идната събота от 16 часа в зала „Орловец“.