12 гола на Стефани Петрова за втора победа на „Бъки“ в първенството

Spartak Buki 1Женският тим на „Бъки“ постигна втора поредна победа в първенството. В среща от втори кръг в „А“ РХГ момичетата на треньорката Веселина Златева надиграха състава на „Спартак“ (Плевен) с 35:30. Двубоят се игра в зала „Орловец“, но габровският тим беше символичен гост, тъй като по програма домакин бе отборът на „Спартак“.

Срещата започна с минута мълчание в памет на починалата голяма търновска хандбална треньорка - Йонка Генчева.

Успехът не дойде лесно. Габровският тим не направи добър мач, но пък гардът Стефани Петрова имаше ден и наниза цели 12 гола, които направиха разликата. След равностойно начало „Бъки“ взе преднина в средата на полувремето и успя да го задържи до почивката. Тя дойде при резултат 13:9. Авансът можеше да бъде и по-голям ако не бяха множеството непредизвикани грешки в атака. В началото на втората част разликата се увеличи на 5 гола. Последва обаче двуминутно отстраняване на Петрова и „Спартак“ се възползва от численото предимство, за да съкрати изоставането си. След слабо представяне на габровските вратарки и като цяло на отбора в дефанзивен план, общо взето почти всеки изстрел на плевенчанки се превръщаше в попадение и 15 минути преди края интригата се върна - разликата бе стопена само до гол (23:22.) Веселина Златева взе тайм-аут и успя да „събуди“ състезателките си с малко по-висок тон. „Спартак“ сложи персонален пазач на Петрова, но това не помогна. С няколко чудесни взаимодействия в атака габровският тим отново направи разлика, която две минути преди края достигна 6 гола – 34:28. Попадение на Нели Каменополска в заключителните секунди фиксира резултат 35:30.

spartak buki 18

Стефани Петрова наниза 12 гола за победата, по 6 добавиха Карина Съменова и Емилия Самуилова, с 5 завърши Петя Кръстева. Три пъти се разписа рожденичката в днешния ден - Екатерина Стефанова. За „Спартак“ Йорданка Стоянова реализира 7 попадения, по 6 вкараха Василена Шомова и Нели Каменополска.

spartak buki 30

С актив от 4 точки „Бъки“ оглави временното класиране, но е с мач повече от останалите кандидати за челото. В третия кръг габровският тим ще приеме амбициозния състав на „Бяла“. Мачът е на 23 октомври от 14 часа в зала „Орловец“.