„Чардафон“ постигна втора поредна победа в първенството

244276591 1671353033196783 1063298043026485407 nОтборът на „Чардафон“ победи във втори пореден мач от първенството. В среща от 4-ти кръг в „А“ РХГ габровският тим се наложи убедително като гост над състава на „Добруджа“ с 27:16.

След нулеви първи пет минути съставът ни поведе с попадения на Росен Колев и Станислав Йорданов и до края само увеличаваше аванса си. На практика „Чардафон“ реши двубоя още до почивката, като натрупа разлика от 8 гола след първите 30 минути – 13:5. Превъзходството на габровския тим продължи и през втората част. Пламен Иванов отрази три седемметрови наказателни удара (общо четири в мача), а съотборниците му реализираха нови 14 попадения във вратата на „Добруджа“ за финалното 27:16.

Росен Колев и Станислав Йорданов нанизаха по 8 гола за победата, Стелян Стоянов беше най-резултатен за домакините с 5 точни попадения.

С актив от 4 точки „Чардафон“ остава на 6-та позиция във временното класиране, само на 2 точки от лидерите „Пирин 64“ (Гоце Делчев), „Осъм“ (Ловеч) и „Спартак“ (Варна). С по 4 точки са също „Локомотив“ (ГО) и шампионът „Шумен 61“.

В следващия кръг „Чардафон“ ще приеме „Локомотив“ (Мездра). Мачът е на 23 октомври (събота) в зала „Орловец“.