16-годишните девойки на „Бъки“ спечелиха Купа България!

163435065 4143366155696707 3554079095390168974 nОще един трофей обогати витрината на Хандбален клуб „Бъки“. Спечелиха го девойките до 16 години на габровския клуб. Воденият от Анита Хараланова и Веселина Златева състав триумфира с Купа България – БХФ за 2021 година. Финалният турнир се проведе от петък до неделя в зала „Вълчо Даскалов“ в град Хасково.

В предварителната група габровските хандбалистки постигнаха три победи. Изразителен успех в двубоите срещу „Етър 64“ (Велико Търново) - 32:6 (16:1) и „Мартен-67“ (Мартен) - 39:13 (22:4), и победа с 6 гола разлика над основния конкурент - „Панагюрище“ (23:17). На полуфинала „Бъки“ надигра безпроблемно и втория в другата предварителна група – „Поморие“. Срещата завърши при разгромното 30:7, на полувремето 15:5. „Панагюрище“ пък се справи със съпротивата на „Сливница“ и след 33:26 си осигури нов двубой с „Бъки“. И в тази среща девойките на габровския клуб доминираха. Още до почивката „Бъки“ взе аванс от 9 гола (15:6), който запази и през втората част и след 25:16 триумфира с Купата.

В мача за третото място „Сливница“ победи „Поморие“ с 29:18 (12:9). „Хасково“ се пребори за петата позиция след успех над „Мартен-67“ с 27:21, а в регионалния сблъсък за седмата позиция „Локомотив“ (ГО) надигра „Етър 64“ (Велико Търново) с 15:6.

Състезателка на „Бъки“ спечели и една от индивидуалните награди на турнира. Това беше Анджелина Пенчева, определена за най-добър вратар на Купа България-БФХ. Отличието за най-добър защитник взе Симона Николова (Сливница), за най-полезен състезател беше избрана Теодора Панова (Панагюрище), а Ана-Мария Васкова (Хасково) грабна голмайсторския приз със 72 точни попадения.

Носителките на Купа България: Анджелина Пенчева, Славомира Христова, Ема Иванова, Ива Иванова, Ева Николаева, Паула Петрова, Светлана Николаева, Пламена Денева, Траяна Найденова, Ивайла Димитрова, Александра Попова, Валентина Лисичарска, Гергана Денева.

Треньори: Анита Хараланова, Веселина Златева