Ева Петкова стана двукратна държавна шампионка!

Еva NP 1Страхотно представяне на младата габровска надежда в леката атлетика Ева Петкова (АК Орловец 93). Състезателката на треньора Веселин Георгиев завоюва две титли от Националното първенство на открито за юноши и девойки до 18 години. Едно от най-масовите състезания в спортния календар на БФЛА се проведе на Националния стадион „Васил Левски“ с над 600 участника.

Под проливен дъжд Ева спечели първо златото в дисциплината 2000 метра с препятствия. Тя беше убедителна и финишира за 7:47.35 минути, с близо 11 секунди аванс пред втората – Мария Ташева от Шумен (7:58.92 мин). Бронза взе друга атлетка от Шумен - Валентина Иванова (8:08.29 мин). Извън класирането бяга друга състезателка на „Орловец 93“ – Маргарита Радева, която записа време 7:38.43 минути.

Втората си титла Ева завоюва от традиционната за нея дисциплина 800 метра. Времето, за което завъртя двете обиколки на стадиона, беше 2:21.50 минути. Станимира Христова (Тунджа, Ямбол, 2:26.85 мин) и Вероника Миткова (Черно море Атлетик, Варна,   2:27.94 мин) станаха подгласнички на шампионката.

При юношите Илиян Филипов остана само на 2 сантиметра от бронзовия медал и завърши 4-ти в дисциплината тласкане на гюле. Възпитаникът на треньора Михаил Кьошев регистрира 13.42 метра в единствения си сполучлив опит. Силно представяне направи и Кристиан Станчев. В бягането на 1500 метра състезателят на АК „Орловец 93“ завърши 5-ти с време 4:32.95 минути, а в дисциплината 300 метра зае 6-то място с 10:01.94 минути. Мартин Христов записа 13-то място в старта на 800 метра (2:17.60 мин.) и 28-мо на 400 метра (61:69 мин.).

ЛК „Тот атлет“ имаше представител в лицето на Жени Очкова. Тя се нареди 42-ра в спринта на 100 метра с време 14.36 секунди.