КСО „Узана“ с 24 призови места от ДП по колоориентиране

Shtafeta jeniОтлично представяне направиха състезателите на КСО „Узана“ на Държавното първенство по колоориентиране за 2020-та. Шампионатът се проведе край Попово и селата Зараево и Козица, а в стартовете взеха участие над 400 ориентировачи, което е два пъти повече от обичайното.

В продължение на три дни, представителите на 33 клуба от цяла България определиха призьорите в спринтовата и дългата дисциплина, плюс щафетите, за всички възрастови групи по отличните трасета, подготвени от организаторите от СКО "Вариант 5" (Търговище).

КСО „Узана“ стана шампион на България при дамите. Щафетата на клуба в състав Димана Маринова, Христина Козарева и Косара Ботева извоюва първото място с аванс от 16 минути пред отбора на „Браун тим“. Габровската хегемония допълни втория отбор на клуба - Петя Стоева, Елеонора Николова, Силвия Шандуркова, който заслужи бронзовите отличия. Състезатели на „Узана“ се качиха на почетната стълбичка и в елита при мъжете. Добромир Добрев, Стилиян Стоев и Васил Михайлов наредиха клуба на трето място в страната. Победител стана отборът на „Браун тим“ (В. Търново), следван от „Вариант 5“ (Търговище). Още пет отбора на „Узана“ при подрастващите завоюваха призови места от щафетите. Шампионски трофей заслужи тройката на клуба при Жени-12 – Сияна Матева, Никол Иванова, Моника Кирилова. На второ място се класира тимът на Жени-20 – Виктория Денизова, Цвета Комитска, Ева Симеонова, а с бронз се окичиха щафетите на Жени-16 (Анна Марея Игнатова, Ясемин Занкова, Симона Виденова), Жени-18 (Калина Пенчева, Мира Гатева, София Генева) и Мъже-18 (Тихомир Галов, Александър Генев, Йордан Тихомиров).

109365690 3687989667895921 3880274254834026355 o

В индивидуалните стартове на спринт и дълга дистанция КСО „Узана“ завоюва общо 16 отличия. Дамите на клуба окупираха тройката в спринта. Шампионка стана Косара Ботева, следвана от Силвия Шандуркова и Димана Маринова. Добромир Добрев пък се пребори за бронз в елита при мъжете. При юношите злато донесе Борис Карабойков (М14). Цвета Комитска грабна среброто при Жени-18, а трети места заеха Алекс Сархачев (М12), Анна Марея Игнатова (Ж16) и Йордан Тихомиров (М16).

Kozareva

И в дългата дистанция призовата тройка при Жени-елит беше изцяло габровска. Този път титлата беше за Христина Козарева, а на второ и трето място се наредиха Косара Ботева и Силвия Шандуркова. Борис Карабойков дублира златото си при Мъже-16, титла спечели и Миглена Гатева в групата на Жени-40. Цвета Комитска завърши втора при Жени-18, а Христо Караиванов завоюва бронз от надпреварата при Мъже-35.