„Бъки“ с 10-та победа в първенството – 33:21 в Поморие

Baki Pomorie 1Отборът на „Бъки“ постигна десетата си победа от началото на сезона. В двубой от предпоследния кръг на редовния сезон в „А“ РХГ, игран пред празни трибуни в залата на Гранд хотел „Поморие“, носителките на Купа България прегазиха домакините с 12 гола разлика.

Габровският тим реши мача още през първото полувреме, завършило при резултат 7:16. Шампионките бяха с класа по-добри от съперничките си дори и без своя лидер Лидия Ковачева, която игра в малка част от първото полувреме, основно в защита. Всички състезателки получиха игрови минути от треньорката Веселина Златева. Срещата пропусна само Преслава Проданова.

Мари Томова в пореден мач беше основния реализатор на „Бъки“ и заби 10 гола за успеха. По 5 пъти се разписаха обявената за най-полезен играч на турнира Купа България Мадлен Тодорова и Емилия Самуилова. С три гола на сметката си мача завършиха Екатерина Стефанова, Милица Колева и Стефани Петрова. За домакините 5 попадения отбеляза Йорданка Тодорова, 4 добави Боговеста Бодурска.

В класирането „Бъки“ вече има 21 точки на първото място. С 14 точки е вторият – „Етър 64“, на който му предстои да приеме вицешампиона от миналата година „Шумен 98“.

В последния кръг от редовния сезон „Бъки“ ще приеме състава на „Сливница“.

„Бъки“: Айя Инджова, Лидия Ковачева-1, Йоана Костова-2, Габриела Цонева, Екатерина Стефанова-3, Полина Колева, Иванела Арнаудова-1, Милица Колева-3, Ивон Дюлгерова, Мария Дженева, Мадлен Тодорова-5, Емилия Самуилова-5, Моника Христова, Мари Томова-10, Стефани Петрова-3.

Треньор: Веселина Златева