„Янтра Габрово“ загуби от „Локомотив“ (ГО) с 0:4

YG Sevlievo 3Загуба с 0:4 записа отборът на „Янтра Габрово“ в проверката срещу деветия във Втора професионална лига – „Локомотив“ (Горна Оряховица). Двубоят се игра при силен вятър на терена в Долна Оряховица. След здрава битка и равностойна игра през първото полувреме гол не падна. И четирите си попадения „железничарите“ отбелязаха след 60-та минута.

Иван Колев откри в 63-та, Александър Попов увеличи на 2:0 в 70-та и отново Колев с още два гола в 73-та и 89-та минути оформи крайния резултат. „Янтра“ удари греда през първата част, а през второто полувреме Пламен Кожухаров имаше няколко чудесни възможности за гол, но не успя да ги реализира.

Цял мач на вратата на „Янтра Габрово“ беше юношата Никола Василев, заради ангажимент на титулярния страж Христо Лалев. В двубоя не взеха участие и лекуващите контузии Християн Василев, Искрен Писаров и Ивайло Тодоров. Първи мач след завръщането си в състава изигра Мартин Ангелов.

Срещата започнаха Никола Василев, Илиян Илиев, Ивайло Иванов, Николай Андреев, Мартин Ангелов, Стефан Иванов, Тодор Чирпанов, Християн Кожухаров, Константин Йорданов, Захари Михайлов, Пламен Кожухаров. На полувремето Иво Георгиев замени Захари Михайлов, а след 75-та минута на терена се появиха и още трима от юношите -  Дани Куцилев, Денислав Николов и Петър Петров.

„Все още играта ни не е това, което трябва да бъде. Нямаме игрови ритъм, което е нормално с оглед на това, че за първи път през тази зимна подготовка момчетата си изцапаха бутонките на трева. Стана хубава контрола, футболистите на „Локомотив“ стъпиха много здраво в мача и това беше полезно за нас. Има още какво да се желае от нашия отбор и то много“, коментира след срещата треньорът Петър Кръстев.

В петък „Янтра Габрово“ ще премери сили с още един отбор от професионалната Втора лига – „Литекс“ (Ловеч). Ако метеорологичните условия го позволяват, мачът ще се изиграе на стадион „Христо Ботев“ в Габрово от 15.30 часа.