Мартин Пенчев 7-ми на европейското по ски ориентиране с щафетата на България

MARTIN PENCHEV 2Най-добрият габровски състезател по ски ориентиране Мартин Пенчев зае 7-мо място с щафетата на България на Европейското първенство по ски ориентиране за мъже и жени в Сарикамъш, Турция. Възпитаникът на треньорите Петко Игнатов и Елеонора Николова от местния клуб „Узана 2007“ представи страната ни заедно със Станимир Беломъжев (Хемус, Троян) и Николай Димитров (Браун тим, Велико Търново).

Пенчев бяга на втори пост, като пое щафетата от Николай Димитров и предаде на Беломъжев. Европейското злато завоюваха състезателите на Норвегия, с много силно представяне на трети пост на европейския шампион в спринта и дългата дистанция Ларс Мьохолд. На второ и трето място завършиха щафетите на Русия и Швеция.

Мартин Пенчев участва и в тежката дълга дистанция на евро шампионата. Време от 1:44:38 часа по 18.1 километровото трасе с 39 контролни точки му отреди 21-ва позиция от 50 участници. Станимир Беломъжев се класира на 9-о място, а Николай Димитров не можа да завърши.