Младоците от „Карата ауто“ са на полуфинал, „Шести участък“ също

MF2019 57Отборите на „Карата ауто“ и „Шести участък“ се класираха на полуфиналите в XXVII-я турнир по футбол на малки врати за Купата на Община Габрово.

След успеха срещу „Копакабана“, приятната изненада на тазгодишния турнир „Карата ауто“ взе скалпа на още един от предварително сочените за фаворити – „Виктория“.

Веско Караколев и съотборниците му направиха впечатляващ обрат от 0:2 до 3:2 и заслужиха аплодисментите на публиката в зала „Орловец“.

Петър Казаков изведе „Виктория“ напред в 11-та минута, а в 14-та Илиян Тосунов покачи на 2:0. Секунди по-късно обаче Христо Цонев върна едно попадение и на почивката резултатът беше 2:1. Три минути след подновяването на играта Цонев отново се разписа и изравни. Импулсът в състава на „Карата ауто“ беше очевиден и две минути по-късно Даниел Христов пропусна страхотна възможност за трети гол. Той все пак падна в 30-та минута. След добро взаимодействие от пряк свободен удар, опитният Димчо Данов за трети път опъна мрежата зад вратаря Димитър Гюмишев. В 34-та минута „Карата ауто“ беше близо и до четвърто попадение, но Делян Дончев не оползотвори възможността. „Виктория“ натисна в края и имаше своя златен шанс за изравнително попадение, но Минчо Едрев пропусна от близо.

MF2019 56

Така „Карата ауто“ вече е на полуфинал и чака да научи името на съперника си, който ще бъде излъчен в утрешния двубой между „БИС Секюрити“ и „Pasta Gabrovo“.

На полуфинал вече е и екс шампионът в турнира „Шести участък“. Нено Михалев и компания елиминираха състава на „Балкан“ (Плачковци), който беше без основен играч в лицето на Николай Енев и с играещия с контузен глезен Красен Кръстев. В този си вид отлично представилият се до момента в турнира тим на „Балкан“ не успя да бъде конкурентен на четвъртфинала. Ивайло Илиев откри в 8-та минута след отлично разиграване с Николай Колев. В 12-та минута Илиян Кънев удвои с удар от дистанция, а през втората част Илиев с втория си гол в мача фиксира крайното 3:0.

MF2019 58

В битка за място на финала „Шести участък“ ще срещне победителя от утрешния двубой между настоящия шампион „Стеф“ и „ММ Севлиево“.