Медали за Йоана Йончева и Илиян Филипов от НШ по лека атлетика в зала

bgatl12187973020190204131408Два медала завоюваха състезателите на „Орловец 93“ от проведения в столицата Национален шампионат по лека атлетика в зала за момчета и момичета под 16 години.

Много близо до шампионската титла в нетрадиционната за габровската атлетика дисциплина висок скок беше Йоана Йончева.

Възпитаничката на треньора Веселин Георгиев зае трето място с преодолени 155 сантиметра. На същата височина приключиха и състезателките заели първите две позиции – Ивайло Тодорова (Евър, Варна) и Иванина Иванова (Хеброс, Харманли). Тодорова обаче преодоля 155 сантиметра от първи опит, а Иванова и Йончева от втори. Йоана участва и в бягането на 400 метра. В тази дисциплина се класира на 15-то място от 46 състезателки с време 66:99 секунди.

Втория медал на клуб „Орловец 93“ донесе Илиян Филипов в дисциплината тласкане на гюле. Той също се окичи с бронз. Подготвеният от специалиста в хвърлянията Михаил Кьошев атлет записа 13.62 метра в най-добрия си опит, с 2 сантиметра повече от резултата на четвъртия – Кирил Кънчев от Сливен.

Още трима състезатели на АК“Орловец 93“ взеха участие в шампионата. При девойките Ивайла Ченкова зае 12-то място в бягането на 1500 метра с време 6:05:65 минути. В същата дисциплина при юношите Кристиян Станчев се класира 9-ти с 5:09:08 минути. Той участва и в надпреварата на 800 метра, в която завърши 6-ти с 2:16:93 мин. Мартин Христов е 16-ти на 400 метра (65:64 сек) и 29-ти на 800 м (2:45:71 мин).