„Бъки“ остава начело в женската „А“ РХГ след победа в Поморие

BAKI POMORIE 120Женският тим на „Бъки“ постигна пета победа в „А“ Републиканската хандбална група. В среща от VI кръг на първенството габровските хандбалистки спечелиха визитата си на „Поморие“ с 32:38 и запазиха първата си позиция в шампионата.

В мача край морето шампионките поведоха със серия от четири безответни попадения в средата на първото полувреме и от там до края не изпуснаха лидерството. На почивката габровският тим водеше с 18:21. В началото на втората част отборът ни увеличи аванса си на 7 гола (21:28) и в голяма степен реши изхода от двубоя. Възпитаничките на Десислав Симеонов и Кристин Иванчева направиха всичко възможно да поставят шампионките под напрежение и 3 минути преди края успяха да съкратят пасива до три гола при 31:34. "Бъкитата" обаче не се огънаха и след 1:4 в последните 180 секунди на мача си осигуриха крайния успех с 32:38. Лидка реализира 10 гола за победата, силен мач направи и Силвия Якова нанизала 7 попадения в мрежата на домакините. С 6 гола завърши Мадлен Тодорова, по 5 вкараха Емилия Самуилова и Мари Томова. За „Поморие“ 9 пъти се разписа Йорданка Тодорова, по 6 попадения добавиха Милена Великова и Димка Предьова.

„Положителното е, че си тръгваме като победителки от този мач. Никак не съм доволна обаче от представянето ни в защита“, коментира след срещата треньорката на шампионките Веселина Златева.

С актив от 10 точки „Бъки“ остава начело в класирането и след този кръг. Битката в челото обаче става все по-интересна. Тимът на „Шумен 98“, който в V-я кръг нанесе първо поражение на „Бъки“ за сезона, в VI-я кръг надигра у дома и вицешампиона „Свиленград“ с 24:23. Така селекцията на треньора Николай Начев излезе на 3-та позиция във временното класиране с 8 точки и изпревари „Свиленград“, който е със 7. На второ място е „Етър 64“ с 9 точки. „Болярките“ се наложиха у дома с 36:18 над състава на „Ники спорт“ (Сливница).

В последния кръг от шампионата за тази година „Бъки“ ще приеме „Ники спорт“ в зала „Орловец“. Мачът е на 16-ти декември (неделя) от 14 часа. Другите две срещи от VII кръг са „Свиленград“ – „Поморие“ и „Етър 64“ – „Шумен 98“.

„Бъки“: Моника Христова, Лидия Ковачева-10, Йоана Костова, Карина Съменова-3, Габриела Цонева, Силвия Якова-7, Маргарита Христова, Ивон Дюлгерова, Теодора Якова, Мадлен Тодорова-6, Рени Еремиева-1, Емилия Самуилова-5, Мари Томова-5, Преслава Проданова, Ивета Христова.

Треньори: Веселина Златева, Анита Хараланова