С човек повече ЦСКА удари „Янтра 1919“ с 0:3 на „Априлов“

1919 MONTANA 41Отборът на „Янтра 1919“ завърши с домакинска загуба първия дял от първенството в Елитната юношеска група U19. В среща от последния есенен кръг воденият от Николай Василев тим отстъпи на стадион „Априлов“ на ЦСКА – София с 0:3. „Червените“ стигнаха до успеха след като останаха с човек повече на терена в 54-та минута.

През първата част столичани диктуваха изцяло играта, но не успяха да стигнат до попадение. Всъщност, първата чиста голова възможност в мача беше пред тяхната врата още в 6-та минута. Христо Цонев се пребори с двама играчи в червено и след двойно подаване с Борислав Атанасов се озова очи в очи с вратаря на „армейците“, но не успя да го преодолее. Очаквано играта се водеше предимно в половината на домакините, но отбраната на „Янтра 1919“ удържа натиска, две отлични спасявания направи и вратарят Александър Александров. Гостите имаха претенции за дузпа в 18-та минута, за игра с ръка на Недко Стоянов в наказателното поле, но реферът Михаел Павлов прецени, че няма умисъл в действията на бранителя.

Втората част също започна с обсада от страна на „червените“. Всичко рухна за „Янтра 1919“ в 54-та минута, в която отборът остана без централния бранител Симеон Спасов. Той получи втори жълт картон за необмислено нарушение близо до страничната линия. ЦСКА се възползва моментално и две минути по-късно поведе с попадение на Димитър Жабов, който се разписа с глава след центриране от ъглов. След още 4 минути Росен Петров наказа грешка на Радослав Гатев и покачи на 0:2. Отново той в 70-та минута оформи класическото 0:3 в полза на ЦСКА – София. Успехът на гостите можеше да бъде и по-изразителен ако не бяха добрите намеси на Александров.

С актив от 11 точки „Янтра 1919“ ще зимува на 13-а позиция във временното класиране. Със същия актив е и „Нефтохимик 1962“ (Бургас), който в този кръг записа равенство 3:3 у дома с „Пирин“ (Благоевград) и се изравни по точки с „Янтра 1919“, но има и по-добра голова разлика. Първите си точки за сезона в XV кръг взе отборът на „Сливен 2000“. Тимът от едноименния град надигра като гост „Дунав 2010“ в Русе с 0:1.