Девойките на „Янтра 2013“ участваха в нови два турнира, капитанката им – сред най-добрите в България

DEVOIKI SevlievoВ нови два турнира взеха участие състезателките на ДЮФК „Янтра 2013“. Първият беше за девойки до 15 години и се проведе на стадион „Локомотив“ в Дряново. Възпитаничките на треньора Радомир Николов записаха две победи и равенство и заеха второ място в крайното подреждане, изпреварени само с един гол от състава на „Светкавица“ (Градежница).

Габровските момичета стартираха в турнира с победа над „Боруна“ (Царева ливада) с 2:0. И двете попадения реализира капитанката Преслава Иванова, съответно в 4-тата и 24-та минута на срещата. Последва категорично 3:0 срещу тима на „Севлиево лейдис“, с голове на Дара Димова, Йоана Борисова и отново Преслава Иванова. Така двубоят със „Светкавица“ се превърна в своеобразен финал на турнира. Той обаче не успя да излъчи победител и завърши при нулево реми. Най-интересното положение в мача дойде в 12-та минута, когато Преслава разтресе напречната греда с удар от дистанция. В крайното подреждане отборът на „Светкавица“ зае първото място заради по-добра голова разлика – 6:0 срещу 5:0 на „Янтра 2013“.

„Получиха се хубави мачове. Много съм доволен от момичетата, защото вече спазват перфектно тактическата дисциплина и нещата се получават. Имаме вече изградена ясна визия за това, какво искаме да постигнем, и мисля, че ни се получава много добре към момента“, коментира Радо Николов след надпреварата в Дряново.

На следващия ден неговите възпитанички участваха в турнир и при по-големите – девойките до 17 години. Той се проведе на стадион „Републиканец“ в Царева ливада и в него също спориха четири отбора. „Янтра 2013“ записа категоричен успех над домакините от „Боруна“ – 5:0. Габриела Генчева откри още във втората минута, след това Преслава Иванова реализира хеттрик и отново Генчева оформи крайния резултат. Чудесно се включиха родените 2008 и 2009-та година Катрин Колева и Християна Илиева, които записаха асистенции за две от попаденията на капитанката. В двубоя с „Дунав" габровските момичета играха добре през първата част, приключила при нулево реми, но през втората тимът от Русе търсеше повече победата и я взе с три безответни попадения. Мачът срещу „Светкавица“ (Градежница) се превърна в директна битка за второто място, като дори равен щеше да класира „Янтра 2013“ на по-предната позиция. За съжаление, 20 секунди преди края на срещата габровският тим допусна колективна грешка в отбрана и инкасира попадение, което му отреди крайното трето място в турнира.

PRESLAVA HUBCHEV

Междувременно капитанката на „Янтра 2013“ Преслава Иванова получи сериозно признание, като намери място сред отличените от Асоциацията на българските футболисти най-талантливи деца от турнирите на националната програма "Децата и футболът". На събитието бяха наградени 13 момчета и 3 момичета, а в церемонията участваха селекционерът на националния отбор Петър Хубчев, футболната легенда Бончо Генчев, футболистите на ЦСКА Кирил Десподов и Божидар Чорбаджийски, футболистите на „Левски“ Габриел Обертан и Жерсон Кабрал, и президентът на АБФ Дончо Донев. Преслава получи приза си от ръцете на националния селекционер, а моментът беше запечатан със снимка за спомен.