"Титан ММ" е третият осминафиналист

TITAN EAGLESОще един тим си осигури участие във фазата на директните елиминации в XXV-я турнир по футбол на малки врати за купата на Община Габрово. Това е отборът на „Титан ММ“, който постигна втора победа в предварителна група 3. След успеха с 2:1 срещу „ФК Старо село 777“, Бисер Тотев и съотборниците му отнесоха с 8:0 „Игълс“. Добри Петров даде тон за головата фиеста, а Тотев с попадения в 5–а и 11-а минути покачи на 3:0. В последните секунди на полувремето Денислав Симеонов реализира дълга дузпа и на почивката резултатът беше 4:0. През вторите 20 минути паднаха още четири гола. Добри Петров оформи хеттрик с попадения в 22-а и 31-а минути. Останалите два гола бяха дело на Павел Велчев и Христо Христов.

Стъпка към осминафиналите направи и „ФК Старо село 777“. Селекцията на Киро Василев записа първата си победа в групата, надигравайки „ФК Феър плей“ с 5:1. Успехът дойде в последните 5 минути на срещата. През първата част гол не падна, а в 35-а минута резултатът беше 1:1, с попадения на Божидар Василев и Здравко Христов. Александър Аспарухов изведе „ФК Старо село 777“ напред, а след него бързи попадения във вратата на „ФК Феър плей“ записаха Иван Георгиев, Киро Василев и Денислав Минев. Начело в групата е „Титан ММ“ с 6 точки, „ФК Старо село 777“ и „ФК Феър плей“ са с по 3, а последен, без спечелена точка, е „Игълс“. При последното завъртане в групата „Титан ММ“ ще играе с „ФК Феър плей“, а „ФК Старо село 777“ ще срещне „Игълс“.

STARO SELO FAIR PLAY

В група 2 начело излезе съставът на „Стеф“. Воденият от Павлин Колев тим записа първа победа в XXV-я турнир по футбол на малки врати – 3:1 срещу коравия отбор на „2+2“. След равностойна битка, нулевото равенство се запази до 27-а минута. Голмайсторът на „Стеф“ Иван Лесев реализира първия гол в срещата, а секунди по-късно Детелин Станчев удвои аванса на отбора. Нено Караджов в 34-а минута върна интригата, но две минути преди края Лесев отбеляза гола на успокоението и донесе трите точки на тима си.

STEF 2 2 1

След равенството с „Община Габрово“ (2:2) в първия кръг, „Стеф“ вече има четири точки в актива си и излезе начело. „2+2“ и „Еса“ са с по 3 точки, а „Община Габрово“ е на 4-а позиция с 1. Последните два мача в групата са „2+2“ – „Община Габрово“ и „Еса“ – „Стеф“.