10 медала за „Узана 2007“ от лятното държавно първенство по ски бягане

SKI BIAGANE 201830 състезатели, възпитаници на треньорите Петко Игнатов и Елеонора Николова, представиха по чудесен начин габровския клуб по ски бягане „Узана 2007“ в лятното държавно първенство с ролкови ски. Шампионатът, в дисциплините свободен стил, класически стил и крос, се проведе на Белмекен и Юндола с участието на над 130 бегачи от клубовете в страната и атлети от Русия и Естония.

Три медала в най-сериозната надпревара при мъжете завоюва Мартин Пенчев. В бягането на 10 километра класически стил в изкачване с масов старт Пенчев завърши трети, след Йордан Чучуганов и Веселин Цинзов – и двамата състезатели на „Александър Логистик“ (София). В дисциплината 15 километра свободен стил с интервален старт водещият ски бегач на „Узана 2007“ грабна среброто, като остана само на 6.65 секунди от първото място, спечелено от Веселин Цинзов. Чучуганов завърши трети, на 22.86 сек. от победителя. Мартин се класира втори и в кроса (8 км), като този път изостана със 7.6 секунди от Цинзов. Бронза в тази дисциплина взе Христо Йовев (Тритон Екстрийм, Асеновград).

В първенството при жените конкуренцията беше сериозна с участието на състезателки от Русия и Естония. Габровският клуб беше представен от родената 2000 година Виктория Денизова и тя се пребори за сребърен медал в 5 километровия крос. Първа стана Дева-Мария Драгиева (Ком).

Шампионска титла на „Узана 2007“ донесе Маргарита Радева. Талантливата габровска спортистка, която се изявява със сериозен успех и в леката атлетика с екипа на АК “Орловец 93“, спечели старта на 5 километра крос при девойките до 18 години, като остави зад гърба си и естонките Кейди и Кайди Каасику. Вицешампион стана Лидия Нанова (Атлас), а бронза взе друга представителка на „Узана 2007“ – Ева Симеонова. Двете габровски състезателки завоюваха и по още един медал от първенството. Маргарита се класира трета в старта на 6 километра класически стил, а Ева грабна бронз и от надпреварата на 10 километра свободен стил.

По един медал при девойките до 16 години спечелиха Симона Виденова и Цвета Комитска. Симона стана вицешампион на 6 километра класически стил, а Цвета зае третото място в старта на 5 километра свободен стил.

Останалите състезатели, които представиха габровския клуб в първенството, бяха: Адреана Манолова, Бистра Ангелова, Андрея Попова, Александрина Пеева, Анна-Марея Игнатова, Христо Вичев, Денис Караиванов, Радослав Иванов, Никол Иванова, Ивана Иванова, София Генева, Петър Кръстев, Борис Карабойков, Йордан Иванов, Калина Пенчева, Антония Стойчева, Виктория Стефанова, Александър Генев, Михаил Михайлов, Кирил Пиперевски, Лъчезар Илиев, Цветан Иванов, Александър Иванов, Валентин Саратлиев.