Три титли за „Узана“ от Държавното по ориентиране

ORIENTEERINGТри първи места спечелиха състезателите на клуб по спортно ориентиране „Узана“ от Държавното първенство по ориентиране за мъже и жени елит, младежи и девойки до  20 години в дисциплините дълга дистанция и щафети. Шампионатът се проведе в град Стрелча, със стартове в местностите Киселица и Качулата могила, с участието на 138 състезатели от клубовете в страната.

Шампион на България в дългата дистанция при Жени-21 стана Илиана Илиева. Най-опитната българска състезателка при дамите измина 7.4 километра с 20 контролни точки и 400 метра сборно изкачване за 1:20.43 часа. С 5 минути по-бавна беше Кристина Иванова от „Младост“ (Благоевград), а на близо 15 минути от времето на победителката остана Наталия Димитрова от „Академик“ (Варна). 11-то място зае другата състезателка на КСО „Узана“ , която участва в дисциплината – Милена Кръстева.„ Нейното време беше 2:33.40 часа. В надпреварата при Мъже-21 съпругът на Илияна – Лъчезар Илиев, също се представи добре и зае 5-то място от общо 40-те състезатели застанали на старт. Времето, за което преодоля дистанцията от 10.2 километра с 30 контролни точки, беше 1:39.19 часа. Със 17 минути по-бърз беше победителят Иван Сираков (Вариант 5, Търговище). Среброто и бронза взеха Николай Димитров (Браун тим, Велико Търново) и Кирил Николов (Вариант 5, Търговище).

Още два подиума габровският клуб записа в надпреварата при щафетите. „Узана“ грабна титлата при девойките до 20 години в конкуренция с още 10 отбора. Девора Аврамова предаде четвърта на първи пост, след това Маргарита Радева изведе отбора до първата позиция, а Ева Симеонова я запази до финала. С минута и 47 секунди по-бавни бяха представителките на „Истрос“ (Русе), а бронзовите отличия взеха състезателките на „Сините камъни“ (Сливен). В надпреварата при Жени-21, габровският тим зае третото място. Милена Кръстева имаше затруднения на първи пост и предаде 7-ма. Елеонора Николова и Илиана Илиева направиха отлично бягане на втори и трети пост и изведоха тима до бронзовите отличия. Шампионки станаха представителките на „Вариант 5“ (Търговище), а сребърните медали взеха състезателките на „Академик“ (Варна). При Мъже-21 тимът ни, в състав Лъчезар Илиев, Добромир Добрев и Васил Михайлов, зае 11-то място от 20 отбора.