Приключи първото завъртане групите на турнира по минифутбол

ViK FRESH 8Приключи първото завъртане и в шестте групи на XXV-я турнир по футбол на малки врати за Купата на Община Габрово. Тази вечер се изиграха последните три двубоя от първия кръг и в тях победи записаха отборите на „ВиК“, „Копакабана“ и „Бистро Картал“.

Полуфиналистът в миналогодишното издание на турнира – „ВиК“, оглави група 5, след категорична победа над „ФК Фреш“. През първата част падна само един гол, дело на Павлин Иванов в 10-а минута. След почивката обаче „ВиК“ сътвори голеада във вратата на „ФК Фреш“. Павлин Иванов – Пиньо заби още три попадения и поведе в голмайсторската листа на турнира. Хеттрик реализира и Велислав Денчев, а веднъж за успеха с 8:1 се разписа Веселин Недялков. Почетното попадение за „свежите“ беше дело на Деян Пенев.

„ВиК“ поведе в групата с 3 точки и по-добра голова разлика от „Приятели“.“Севлиево 2017“ и „ФК Фреш“ заемат трето и четвърто място.

COPA PARALEL 19

В група 6 успешно стартираха тимовете на „Копакабана“ и „Бистро Картал“. Третият от миналогодишната надпревара - „Копакабана“, измъкна трудна победа срещу състава на „Паралел“ (Севлиево). Мартин Ангелов се разписа още в 45-а секунда и записа най-бързия гол на турнира до тук, а Стилян Асенов в 23-та минута удвои аванса на „бразилците“. В 36-а обаче Йонко Косев върна „Паралел“ в играта с попадение за 2:1. Севлиевци бяха много близо и до точката, но вратаря на „Копакабана“ Станислав Станчев направи ключово спасяване в заключителните секунди.

VAS KARTAL4

Драматична победа в последната минута изтръгна „Бистро Картал“ в двубоя срещу „ВАС Етъра“. Велислав Василев – Трола и съотборниците му се наложиха с 1:0, с гол от дузпа. Тя беше отсъдена в последните секунди на срещата за игра с ръка в наказателното поле на Стефан Минков. Иван Черневски беше точен от седемметровата линия и донесе трите точки на „Бистро Картал“.

Заради повечето отбелязани голове (2) начело след първото завъртане в групата е „Копакабана“, „Бистро Картал“ заема втората позиция, следван от „Паралел“ и „ВАС Етъра“.