„ММ Севлиево“ поведе в група V, зрелище между „Копакабана“ и „Делта гард“ в първа

minifootball day4Отборът на „ММ Севлиево“ оглави класирането в предварителна група V на 26-я традиционен турнир по футбол на малки врати за Купата на Община Габрово след първото завъртане. Селекцията на Михо Боев се възползва от грешната стъпка на „Шести участък“ (3:3 срещу 11-то) и след успех с 4:1 над „ВиК“ излезе начело.

Севлиевският тим обаче не стигна лесно до победата. След чудесни изяви на вратаря Красимир Марков и попадение на Делян Недялков в последните секунди на първата част, на почивката „ВиК“ изненадващо се оттегли с аванс – 1:0. През второто полувреме отборът на „ММ Севлиево“ намери верния ритъм. Цветомир Додуров изравни в 26-а минута, а Добрин Петров в 32-та изведе тима от съседния град напред в резултата. В минутите до края Додуров и Петров записаха по още едно попадение за крайното 4:1.

minifootball day4 2

В група I се изиграха срещите от втори кръг. Най-интересния мач от началото на турнира сътвориха отборите на „Копакабана“ и „Делта гард“ в битка за първата позиция в групата. Тимът на „Копакабана“, трети в миналогодишното издание на турнира, поведе само минута и 30 секунди след началото с попадение на Светлин Иванов. „Делта гард“ обаче обърна резултата до почивката с два гола на Нено Караджов. През втората част със страхотни спасявания вратарят Мирослав Димов запази аванса на „гардовете“, а в 29-а минута Иво Георгиев след добър самостоятелен пробив асистира на Нено Караджов за третото му попадение в срещата.

minifootball day4 3

Броени секунди по-късно Ивайло Христов върна интригата с гол за „Копакабана“, но Караджов не беше завършил головата си вечер и в 31-та минута заби четвърто попадение след асистенция на Мирослав Димов. Ключовият момент в мача беше в 33-а минута. „Делта гард“ натрупа нарушения и съставът на „Копакабана“ получи правото да изпълни дълга дузпа. Димов обаче спаси удара на Ивайло Христов и запази аванса на тима си, а с това и победата на „Делта гард“ в мача – 4:2.

minifootball day4 1

Първа победа в групата постигнаха „Класиците“. С две попадения на Пресиян Цвятков, по едно в края на първото и началото на второто полувреме, „зелените“ си осигуриха победата срещу „Черните орли“. Станислав Цанков върна надеждата на „орлите“ три минути преди края, но силите на тима му не стигнаха за повече. Успехът на „Класиците“ може да се окаже решаващ за класирането на осминафиналите. Във временното подреждане начело е „Делта гард“ с 6 точки, пред „Карата ауто“ и „Класиците“, които са с по 3. Без спечелена точка са „Копакабана“ и „Черните орли“, но „бразилците“ са и с мач по-малко.

Днес са срещите „Империя“ – „Община Габрово“ от 18.00, „Паралел“ – „Виктория“ от 19.00 и „Дестима лес“ – „Спарта“ от 20 часа.