Ръгбистите ни укротиха „Варварите“ в последния официален мач на Трифон Костадинов

TRIFON KOSTADINOVМъжкият отбор на „Янтра“ постигна трета поредна победа в група „Б“ на Държавното първенство по ръгби. Габровският тим се наложи на своя терен „Христо Смирненски“ над състава на „Варварите“ (София) с 48:12, в последния официален мач като състезател на Трифон Костадинов.

Срещата започна с пълно есе на столичани, които поведоха още при първата си атака, но „Янтра“ бързо пое контрола върху играта. Капитанът Димитър Георгиев реализира две есета в 15-а и 20-а минути, по веднъж в точковото поле на гостите пробиха Камен Ножаров, Петър Ганев и Пламен Трифонов. Даниел Цвятков пък реализира два от допълнителните удари и на почивката „Янтра“ водеше с 29:7. Пет минути след подновяването на играта Георги Дженков и Даниел Цвятков добавиха нови седем точки към актива на домакините. „Варварите“ върнаха едно есе, но след това инкасираха нови две. Пламен Лалев покачи на 41:12, а сякаш по поръчка последната дума имаше Трифон Костадинов, който завърши атрактивно разиграване и заби последните 5 точки в състезателната си кариера. Финалното 48:12 оформи Даниел Цвятков с четвъртия си точно изпълнен допълнителен удар в мача.

"Стартирахме първенството преди няколко седмици с мач срещу същия съперник и спечелихме много трудно. Днес, няколко седмици по-късно и след вече 2 изиграни мача, отборът ни стоеше значително по-добре и резултатът е логичен. Започнахме отпуснато и получихме бързо есе, но това не повлия на момчетата и до края на полувремето играта беше в наши ръце. През втората част взеха участие всички резерви и отбелязахме само 10 точки по-малко отколкото през първото полувреме. Разчитаме през този сезон на юношите, които клубът изгражда, като някой от тях редовно са  титуляри и демонстрират непрекъснато израстване”, сподели след срещата капитанът на „Янтра“ Димитър Георгиев.

„Лошо начало, но благодарение на стабилната игра на схватката, водена от капитана Митко Георгиев, и две негови есета, обърнахме резултата. После отборът продължи във вярната посока и с играта си променихме развоя на мача. Получи се добър двубой и мисля, че публиката, която наброяваше към 150 души, остана доволна от видяното. За мое щастие, след едно атрактивно разиграване, което тръгна от нашето поле, успях да отбележа есе и да се оттегля с усмивка на лице след 35 години състезателна дейност“, допълни  играещият наставник на домакините Трифон Костадинов, който от тук нататък ще има само треньорска роля.

YANTRA VARVARITE

„Янтра“ игра в състав: Филип Стефанов, Георги Дженков, Никола Добрешков, Румен Минчев, Едуард Илиев, Камен Ножаров, Мирослав Колев, Димитър Георгиев - капитан, Трифон Костадинов, Пламен Трифонов, Мирослав Спасов, Даниел Цвятков, Михаил Михов, Филип Минков, Петър Ганев / Алекс Иванов, Евгени Димитров, Ивелин Бонев, Георги Георгиев, Диан Николов, Христо Мариянов, Пламен Лалев