„Янтра 1919“ загуби на старта, Христо Цонев отбеляза първия гол за тима в Трета лига

YANTRA 1919 maje 2Новакът „Янтра 1919“ дебютира със загуба в Северозападната Трета лига. В среща от първия кръг воденият от Даниел Христов тим отстъпи с 1:5 при визитата си на един от фаворитите за промоция в „Б“ група „Кариана“ (Ерден).

Домакините очаквано доминираха в срещата и успяха пет пъти да изпратят топката във вратата на Станислав Станчев. „Янтра 1919“ обаче бе отборът, който можеше първи да поведе в резултата. Стражът на "Кариана" Павел Станев обаче отрази майсторски удар с глава на Радослав Гутев след центриране от корнер. След това съставът на Атанас Джамбазки успя да реализира три гола до почивката. Първият падна от дузпа в 23-та минута, отсъдена от рефера Мариян Блажев за нарушение на Петко Моровяков срещу Георги Цеков в наказателното поле. Ангел Русев беше точен от бялата точка и изведе отбора от Ерден напред. Четири минути по-късно капитанът Евгени Игнатов - Бамзе прати топката под сглобката на вратата от пряк свободен удар и покачи на 0:2, а в 39-та асистира на Румен Рангелов за 0:3. 20 минути след началото на втората част Ивайло Илиев си отбеляза автогол и резултатът стана 0:4. Две минути по-късно юношата Христо Цонев на контраатака отбеляза първия гол за „Янтра 1919“ в Северозападната Трета лига и намали на 1:4. Крайното 1:5 оформи Станислав Георгиев в 80-та минута, след асистенция на капитана Евгени Игнатов.

„Янтра 1919“ игра в състав: Станислав Станчев, Ивайло Христов, Ивайло Тодоров, Андриян Христов, Петко Моровяков (81` Георги Георгиев), Станислав Иванов – капитан, Ивайло Илиев, Исмет Кемал (67 Даниел Христов), Радослав Гутев, Пенчо Гичев (58` Борислав Атанасов), Христо Цонев.

Областното дерби в първия кръг „Севлиево“ –„Трявна“ завърши с успех на домакините. Съставът на Милен Ванков се наложи с 3:1 с две попадения Добрин Петров и едно на Радослав Байчев. За гостите от „Трявна“, водени от Христо Кирилов, точен беше Николай Енев пет минути преди края.