Започва XII турнир "Малки лъвчета"

Yantra CUPПоредното издание на традиционния турнир по футбол за ученици от 1-ви до 4-ти клас „Малки лъвчета“ започва днес в Спортен комплекс „Христо Ботев“. В проявата, организирана ежегодно от Община Габрово, ще вземат участие отборите на седем габровски училища. В първата фаза те са разделени в две предварителни групи.

В първа група са съставите на НУ „Весил Левски“, ОУ „Неофит Рилски“ и СУ „Райчо Каролев“. Във втора ще спорят тимовете на ОУ „Ран Босилек“, ОУ „Христо Ботев“, ОУ „Св.Св. Кирил и Методий“ и СУ „Отец Паисий“.

След изиграването на срещите от първата фаза, първенците от двете групи ще се срещнат на финал, а тимовете заели втори места ще играят в мача за третото място.

Мачовете от груповата фаза са във вторник, сряда и четвъртък, а финалите – в петък. Времетраенето на срещите е от две полувремена по 15 минути. Двубоите ще се играят на терена с изкуствена трева в СК „Христо Ботев“, а при неблагоприятни метеорологични условия – в зала „Хандбал“ в комплекса.