Николай Мичев с победа в колокритериума за Купа „Царево“, втори е в Черноморската колоездачна лига "Спринт"

NikolayMichev1Младият състезател на КК „Янтра – Исполин“ Николай Мичев спечели победата в своята възрастова група в последния кръг от Черноморската колоездачна лига „Спринт“. Надпреварата, която беше част от официалния календар на Българска федерация по колоездене, се проведе в Царево и беше във вид на критериум. Организатори на събитието бяха КК "Вело Царево" със съдействието на Община Царево.  

Николай Мичев участва в групата на момчетата младша възраст, които въртяха 9 обиколки по определеното трасе от 1500 метра. Габровският талант направи силно каране по дистанцията от 13,5 километра и оглави класирането със 7 точки. На втора и трета позиция се класираха състезатели на старозагорския „Траяна“.

В крайното класиране на Черноморска колоездачна лига Николай Мичев се нареди на второ място в своята възрастова група с 26 събрани точки. Виктор Писарев от КК „Поморие“ е първи с  35, а третото място е за Александър Крайнов от „Долчини Про тийм“ (София) с 25.   

Седмица по-рано Ники Мичев донесе на КК“ Янтра-Исполин“ още една победа. Младият габровски колоездач триумфира  в надпреварата Купа „Долината на Тракийските владетели“, която също беше в дисциплината колокритериум и се проведе в град Казанлък. Дължината на трасето там бе 660 метра, като групата на момчета младша възраст (U13) направиха 20 обиколки. Мичев направи разлика на втория – победителят в Черноморската колоездачна лига Виктор Писарев (Поморие), с почти цяла обиколка и безапелационно спечели купата. Трети остана Александър Крайнов (Долчини Про тийм).

NikolayMichev

В групата на Мъже-Мастърс в Казанлък участва и друг представител на КК „Янтра-Исполин“ – Добри Добрев. Те правиха 30 обиколки или общо 19.8 км).  Добрев завърши трети, като механичен дефект му попречи за още по-добро класиране.